Mówi: | Roma Gąsiorowska |
Funkcja: | aktorka |
Roma Gąsiorowska otwiera szkołę aktorską
Dla Romy Gąsiorowskiej, absolwentki krakowskiej PWST, otwarcie szkoły aktorskiej jest naturalną konsekwencją jej zawodowego rozwoju, a wręcz misją. Przygotowując warsztaty, aktorka czerpie z własnych doświadczeń i dzieli się z uczniami metodą wypracowaną przez siebie na przestrzeni lat.
– Odpowiedziałam sobie podczas tej całej mojej drogi zawodowej na wiele pytań, tworząc tym samym pewną metodę aktorską, opartą na doświadczeniach moich mistrzów, pedagogów. Kiedy prowadziłam warsztaty z młodymi ludźmi przekonałam się, że ta metoda rzeczywiście daje efekt – mówi aktorka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Kontakt z adeptami sztuki aktorskiej daje Gąsiorowskiej satysfakcję. Odkrywanie młodych talentów stało się jej drugą pasją.
Z powodu natłoku obowiązków projekt WAMP napotkał pewne problemy realizacyjne. Gąsiorowska tłumaczy, że przyszły rok planuje poświęcić przede wszystkim pracy nad szkołą. Na pozostałe inicjatywy WAMP będziemy musieli poczekać co najmniej rok.
– Zbieram ludzi, którzy będą mogli ze mną to tworzyć. Chcę to zrobić na jeszcze większą skalę i stworzyć takie miejsce, które będzie ważnym ośrodkiem rozwoju na mapie Warszawy – mówi Roma Gąsiorowska.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.