Newsy

Ryszard Rembiszewski: dostałem miłość w dwupaku – żonę i psa

2019-06-06  |  06:12

Wiążąc się ze swoją przyszłą żoną prezenter stał się właścicielem psa rasy maltańczyk. Pupila porównuje do dziecka, które wymaga stałej opieki i nie może zostać samo w domu. Ryszard Rembiszewski twierdzi jednak, że miłość do zwierząt czasem wymaga poświęceń, okazane im dobro zawsze jednak wraca do człowieka.

Ryszard Rembiszewski był jednym z gości gali plebiscytu „Serce dla zwierząt”, po raz szesnasty zorganizowanego przez portal Psy.pl. Jego celem jest nagradzanie osób szczególnie zaangażowanych w akcje prozwierzęce, tak jak tegoroczny laureat Marcin Różalski. Sportowiec wraz ze swoją życiową partnerką stworzył azyl dla kilkudziesięciu zwierząt, w tym ponad trzydziestu koni, angażuje się ponadto w akcje dobroczynne mające na celu poprawę losu bezdomnych czworonogów. Zdaniem Ryszarda Rembiszewskiego człowiek powinien mieć otwarte serce dla wszystkich zwierząt, nie tylko domowych pupili.

Nie powinniśmy myśleć tylko o psach, kotach, ale w ogóle o wszystkich zwierzętach, dlatego że one pomagają nam żyć. Dlatego że obojętnie, czy jest to pies rasowy, czy jest to po prostu kundelek, to jest coś pięknego – mówi prezenter agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Ryszard Rembiszewski podkreśla, że ludzie często mówią o zwierzętach jak o przyjaciołach, którzy pomagają im w codziennym życiu. Zdarza się jednak, że zapominają, że to czworonogi najczęściej wymagają pomocy od człowieka. Prezenter zauważa, że dobroć okazana słabszym zawsze wraca, pomagać należy jednak z samej chęci zrobienia czegoś dobrego, a nie oczekiwania wdzięczności lub nagrody.

Sama myśl o tym, że komuś pomagamy, obojętnie czy jest to duży pies, czy mały, czy jakiś kot, czy jakaś sarna, czy nawet jeż przechodzący przez szosę, czy kaczki idące z małymi, to jest czysty odruch ludzki. I te odruchy ludzkie płynące z serca są bardzo ważne w naszym życiu i powinniśmy się starać, aby każdy z nas tych odruchów miał coraz więcej – mówi Ryszard Rembiszewski.

Prezenter chętnie angażuje się w akcje charytatywne na rzecz zwierząt. Rok temu uczestniczył w akcji Wybory Najsympatyczniejszego Kundelka w warszawskim schronisku na Paluchu, podczas której można było adoptować jednego z podopiecznych tej placówki. Ryszard Rembiszewski zwrócił uwagę na kundelka o imieniu Rysiek, któremu pomógł znaleźć nowy dom.

Nikt go nie chciał, powiedziałem wszystkim – Słuchajcie: Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki. – I rzeczywiście, ten kundelek Rysiek znalazł w końcu swój dom, z czego jestem bardzo szczęśliwy – mówi prezenter.

Ryszard Rembiszewski na co dzień obdarza miłością domowego pupila, od dwóch lat jest bowiem właścicielem psa rasy maltańczyk o imieniu Pepe.

Dostałem go w dwupaku razem z żoną. Pepe był z Elą, teraz jesteśmy razem, więc tak samo jest już i Pepe – mówi prezenter.

Ryszard Rembiszewski porównuje ulubieńca do małego dziecka, które wymaga stałej opieki i nie może zostać samo w domu. Pies tak bardzo tęskni za kontaktem z ludźmi, że właściciele muszą albo zabierać go ze sobą, albo organizować mu opiekę. Prezenter przyznaje, że bywa to kłopotliwe, nie zamierza jednak narzekać.

 Czego się nie robi dla zwierząt? Pamiętajmy o tym, że coś takiego małego też wymaga opieki, troski, tak jak każdy z nas – mówi Ryszard Rembiszewski.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.