Mówi: | Ryszard Rembiszewski |
Ryszard Rembiszewski już po ślubie. Uroczystość odbyła się w wąskim gronie znajomych
Prezenter i jego druga żona nie chcieli hucznego ślubu. Małżeństwo zawarli podczas skromnej uroczystości, w wąskim gronie rodziny i najbliższych znajomych.
Ryszard Rembiszewski i jego druga żona są parą od dwóch lat. Poznali się na przyjęciu i jak twierdzi 71-letni prezenter, od razu poczuli, że połączy ich wyjątkowa więź.
– Ela, ponieważ dopiero przyjechała do Polski, nie wiedziała w ogóle, kim jestem i myślę, że to też był taki moment, że poznawaliśmy się nawzajem – powiedział Ryszard Rembiszewski agencji informacyjnej Newseria Lifestyle podczas gali wręczenia nagród "Serce dla Zwierząt".
Zdaniem prezentera fakt, że dla Elżbiety Martinez był zwykłym mężczyzną, a nie osobą publiczną, bardzo pomógł im w nawiązaniu bliższej relacji. Dzięki temu mogli rozmawiać swobodniej i lepiej się poznać. Ryszard Rembiszewski twierdzi, że w ciągu dwóch lat związku przydarzyło im się wiele zabawnych sytuacji, przez co dziś uważa, że do życia należy podchodzić z uśmiechem i otwartością oraz brać to, co los nam przynosi.
– Patrzeć bardzo blisko, bo my nieraz patrzymy bardzo, bardzo daleko, a nie dostrzegamy tego, co jest bardzo blisko nas – mówi prezenter.
Ryszard Rembiszewski i jego obecna żona zaręczyli się latem ubiegłego roku podczas wakacyjnego wyjazdu, nie spieszyli się jednak ze ślubem. Małżeństwo zawarli dopiero teraz, nie informując mediów o ceremonii. Dopiero planują wydanie oficjalnego komunikatu.
– Chyba już mogę to potwierdzić. Uroczystość była bardzo skromna, w bardzo wąskim gronie – mówi Ryszard Rembiszewski.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.