Newsy

Tomasz Jacyków: Polacy nie potrafią dobrać stroju do okazji

2013-10-11  |  11:00
Tomasz Jacyków skrytykował gust Polaków. Stylista twierdzi, że nie potrafimy dobrać odpowiedniego stroju do sytuacji. – Nie ma równowagi na naszych ulicach. Oczekuje się na przykład dobrego ubrania miejskiego, a z nim jest problem – narzeka.

We wrześniu ukazała się pierwsza książka autorstwa Tomasza Jacykowa "O elegancji i obciachu Polek i Polaków". Swoje dzieło krytyk mody opisuje jako lekką, utrzymaną w żartobliwym tonie gawędę o modzie i o samym sobie.

W książce znajdziemy dużo porad, dużo humoru, trochę sarkazmu. Na pewno jest to książka, która nie pozwoli się nudzić. Ona może trochę złościć, może trochę bawić, natomiast została napisana po to, żeby nam było lżej w życiu – opisuje Jacyków w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Według Jacykowa Polacy w dalszym ciągu mają duży problem z dobraniem stroju do określonej okazji. Stylista zwraca uwagę, że na co dzień ubieramy się niedbale, niepotrzebnie podkreślając niedoskonałości sylwetki.

 – Mężczyźni nie chcą zrezygnować z butów sportowych i trekkingowych na rzecz butów miejskich. Panie powyżej 42. rozmiaru nie chcą zrezygnować z leginsów. Po to jestem ja, żeby mówić, dlaczego fajnie jest niektóre rzeczy zmienić. To, co piszę w swoje książce i to, co proponuję państwu, to jest alternatywa do tzw. "rozmemłania" – tłumaczy Jacyków w typowym dla siebie żartobliwym tonie.

Książka "O elegancji i obciachu Polek i Polaków" to pełna humoru, anegdot i praktycznych wskazówek opowieść o modzie, współczesnym świecie i o samym autorze.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Problemy społeczne

Zmęczenie i spadek motywacji coraz częstszym problem polskich pracowników. Niewielu może liczyć na wsparcie pracodawców

Polacy należą do najdłużej pracujących społeczeństw w Europie, co przekłada się też na wysoki odsetek osób odczuwających zmęczenie w pracy. Najczęstsze tego symptomy to znudzenie i brak motywacji, które na początku mogą się wydawać niepozorne, ale w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do wypalenia zawodowego. Choć o zdrowie psychiczne pracowników najlepiej zatroszczą się oni sami, to również pracodawcy mają tutaj swoją rolę do odegrania. Czterech na 10 jednak nie dostrzega tego problemu.