Mówi: | Tomasz Zarzycki |
Funkcja: | Mister Polski 2018 |
Tomasz Zarzycki: Konkurs Mister International to super przeżycie. Tylko czasu na przygotowanie miałem mało
Za dwa dni najprzystojniejszy Polak 2018 roku wyruszy w podróż na Filipiny, by wziąć udział w konkursie Mister International. Model twierdzi, że cieszy go perspektywa przeżycia wspaniałej przygody, nie ukrywa jednak, że miał mało czasu, by się do niej przygotować. Największym wyzwaniem okazało się skompletowanie niezbędnej podczas zgrupowania garderoby.
Konkurs Mister International odbywa się od 2006 roku. Do tej pory największe triumfy święcili na nim przedstawiciele Libanu i Brazylii – Polacy pojawili się na pięciu zgrupowaniach, tylko Rafał Maślak może się pochwalić jednak sukcesem w postaci tytułu trzeciego wicemistera. Tegoroczny, 13. już, finał konkursu będzie miał miejsce 24 lutego w stolicy Filipin Manili. O miano najprzystojniejszego mężczyzny świata Tomasz Zarzycki powalczy z dwudziestoma pięcioma rywalami. Polak nie chce oceniać swoich szans, zapewnia jednak, że przygotowania rozpoczął tuż po zwycięstwie w konkursie Mister Polski 2018.
– Już były pogłoski, że będę leciał na Mister International, ale czekaliśmy na potwierdzenie, więc powoli na taką ewentualność się już przygotowywałem – mówi Tomasz Zarzycki agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Gala finałowa konkursu Mister Polski 2018 odbyła się 9 stycznia, wylot do Manili zaplanowany jest natomiast na 13 lutego. Na Filipinach Tomasz Zarzycki będzie bowiem uczestniczył w dwutygodniowym zgrupowaniu, podczas którego stale podlegać będzie ocenie jurorów. Pochodzący z Łodzi 26-latek nie ukrywa, że czasu na przygotowania nie miał w nadmiarze.
– Od stycznia, od wygranej, do lutego jest tylko miesiąc, a żeby przygotować się idealnie na konkurs międzynarodowy, trzeba jednak trochę tego czasu poświęcić – mówi Tomasz Zarzycki.
Przygotowania obejmowały nie tylko treningi na siłowni, lecz także lekcje języka angielskiego, niezbędnego do komunikacji z kolegami ze zgrupowania oraz organizatorami konkursu. Istotną sprawą jest także skompletowanie garderoby odpowiedniej na wszystkie czekające podczas zgrupowania okazje, m.in. pokaz w strojach narodowych. Mister Polski twierdzi, że ten element jego garderoby pozostanie tajemnicą aż do gali finałowej.
– Dopiero okaże się co będę miał na sobie na scenie, więc tutaj nic nie będę zdradzał, ale tu bardziej chodzi o takie przygotowania, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik – mówi Tomasz Zarzycki.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.