Newsy

Żora Korolyov otwiera akademię artystyczną dla dzieci

2017-08-03  |  06:42
Mówi:Żora Korolyov
Funkcja:tancerz, choreograf, właściciel Akademii Arte!
  • MP4
  • Znany tancerz spełnia swoje kolejne marzenia. Otwiera akademię, w której uczyć będzie uzdolnione artystycznie dzieci. Wśród zajęć oferowanych przez jego placówkę będzie taniec, śpiew, aktorstwo oraz akrobatyka. Korolyov twierdzi, że uwielbia pracować z dziećmi i ma nadzieję przekazać swoje umiejętności młodemu pokoleniu.

    Żora Korolyov jest dyplomowanym tancerzem i choreografem, znanym w show-biznesie dzięki udziałowi w programie „Taniec z gwiazdami”. Artysta twierdzi, że taniec jest jego pasją i chciałby dzielić się nią z innymi. O otwarciu własnej szkoły marzył od 5 lat. Teraz realizuje to marzenie 1 września rozpocznie działalność Akademia Arte!, której jest współzałożycielem.

    – Jest to pasja w sercu i duszy. Chcę te umiejętności, które nabyłem i nabywam w swojej karierze, przekazywać młodemu pokoleniu – mówi Żora Korolyov agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

    W akademii uczyć się mogą dzieci od 6 roku życia oraz młodzież. Program nauczania oparty jest na autorskiej metodzie i opiera się na pracy w grupach przy zachowaniu indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Dzieci uczyć się będą tańca, aktorstwa, śpiewu oraz akrobatyki, tak aby w przyszłości jako dorośli artyści mogły występować w spektaklach teatralnych i musicalach.

    Takie kompleksowe podejście do dziecka, młodego człowieka, jest znakomitą możliwością nauczania, aby móc stworzyć wielką gwiazdę, a kiedyś artystę – mówi Żora Korolyov.

    Każdy rok nauki w Akademii Arte! zakończony będzie musicalem z udziałem wszystkich podopiecznych placówki. Uczniowie otrzymają też dyplomy potwierdzające uczestnictwo w zajęciach. Żora Korolyov twierdzi, że uwielbia dzieci i pracę z nimi. Uważa, że najmłodsi chętnie i bardzo szybko chłoną wiedzę, dzięki czemu tworzenie dzieła artystycznego z nimi jest ciekawym doświadczeniem.

    – Ja i moja szeroka kadra w Akademii Arte! to artyści czynnie działający na scenach teatrów, na scenach różnego szczebla artystycznego. Będą przekazywać informacje dzieciom, będą je kształcić pod kątem wokalnym, artystycznym i tanecznym mówi tancerz.

    Żora Korolyov założył Akademię Arte! wraz z doświadczoną tancerką i choreograf Kingą Bielewicz. Zajęcia w placówce ruszą 1 września, a odbywać się będą w wymiarze 4 godzin tygodniowo. Obecnie trwają zapisy do akademii.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Media

    Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

    Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

    Uroda

    Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

    Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

    IT i technologie

    Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

    Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.