Newsy

Iwona Węgrowska: Muzyka na mojej najnowszej płycie będzie zupełnie inna niż dotychczas. Nowoczesna, ale w klimacie retro

2021-03-19  |  06:21

Wokalistka ostatnie miesiące spędziła w studiu nagraniowym, komponując utwory, które znajdą się na jej nowej płycie. Zaznacza, że będzie to dla niej bardzo ważny album z kilku względów. Po pierwsze: wydaje go po długiej, 10-letniej przerwie. Po drugie: jego stylistyka znacznie różni się od tej, do której przyzwyczaiła fanów w ostatnim czasie. Iwona Węgrowska ma nadzieję, że nadchodzące single spodobają się słuchaczom. Podkreśla, że ich teksty są życiowe i uniwersalne.

Piosenkarka tłumaczy, że okres pandemii wykorzystała produktywnie. Zaznacza, że dostaje dużo zapytań o datę premiery nowego albumu. Już wkrótce będzie mogła zdradzić więcej szczegółów.

– Lockdown związany z pandemią wykorzystałam na pracę w studiu nagraniowym. Na mojej nowej płycie znajdą się trzy single. Fani i przyjaciele dopytują, kiedy wreszcie kolejny album, przecież od ostatniego minęło już ponad 10 lat, więc najwyższy czas, żeby coś się pojawiło. Wypuszczam piosenkę za piosenką, ale płyta przecież też jest ważna – mówi w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Iwona Węgrowska.

Wokalistka tłumaczy, że singiel pod tytułem „Nic na siłę” powstał we współpracy z Łukaszem Gorczycą oraz Patrycją Kosiarkiewicz. To właśnie ona przed 10 laty współtworzyła piosenki „Pokonaj siebie”, „4 lata” czy „Dzielna”. Z kolei Łukasz Gorczyca jest nową osobą w zespole Iwony Węgrowskiej. Niedawno został menedżerem koncertowym i producentem nowej płyty wokalistki. Efekty współpracy dla fanów artystki mogą być zaskakujące.

– Muzyka, która znajdzie się na mojej nowej płycie, jest zupełnie inna niż ta, którą śpiewałam dotychczas. Zazwyczaj były to ballady. Nie ukrywam, że one również znajdą się na mojej płycie, bo to piosenki bardzo bliskie mojemu sercu. Aczkolwiek nowa płyta będzie utrzymana w stylu lat 80. – nowoczesna, ale w klimacie retro. Wychowywałam się na takich melodiach. To muzyka, która towarzyszyła mojemu dzieciństwu – tłumaczy Iwona Węgrowska.

Wokalistka przyznaje, że najnowszy singiel jest dla niej szczególnie ważny. Opowiada o tym, jak istotne jest, by w życiu podążać własną drogą. Słowa piosenki są na tyle uniwersalne, że każdy może się z nimi utożsamić i znaleźć odniesienia do własnej sytuacji.

– „Nic na siłę” opowiada o tym, że jeśli robimy coś na siłę, to zazwyczaj nic z tego nie wychodzi. Dlatego czasem warto odpuścić, pozwolić, by sprawy toczyły się po swojemu. Wczoraj na siłę próbowałam zamknąć walizkę i po jakimś czasie upychania do niej ubrań zepsułam ją. To przysporzyło mi tylko dodatkowego stresu. Anegdota o walizce w zabawny sposób obrazuje sens piosenki. Każdy może słowa odnieść do siebie. Warto czasem iść do przodu i brać to, co przyniesie dzień. O tym właśnie opowiada mój nowy singiel – zaznacza piosenkarka.

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Handel

Sieci handlowe i producenci żywności wycofują jaja z chowu klatkowego. Już co trzecie opakowanie jaj pochodzi z chowów alternatywnych

Niemal 75 proc. Polaków negatywnie ocenia hodowlę klatkową. Podobny odsetek uważa, że firmy powinny publicznie informować o postępach w wycofywaniu jaj klatkowych. W ślad za rosnącą świadomością społeczną firmy coraz częściej rezygnują ze sprzedaży jaj od kur w klatkach. Do końca 2023 r. 161 firm działających w Polsce, w tym wszystkie największe sieci sklepów, zobowiązało się wycofać jaja klatkowe, a ponad 39 proc. z nich wdrożyło już swoje zobowiązania w życie – wynika z raportu Stowarzyszenia Otwarte Klatki i Fundacji Alberta Schweitzera.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja coraz bliższa ludzkiemu sposobowi przyswajania wiedzy. Naukowcy opracowali model, który uczy się języka tak jak dzieci

Naukowcy z Uniwersytetu Nowojorskiego opracowali model uczenia maszynowego, który naśladuje sposób, w jaki dzieci uczą się języka. Wykorzystując nagrania wideo i audio rejestrowane z perspektywy małego dziecka, model z powodzeniem nauczył się dopasowywać słowa do odpowiadających im obrazów. Wysoka, dwukrotnie większa niż w przypadku dużo większych modeli skuteczność pozwala przypuszczać, że jesteśmy bliscy zrozumienia tego, w jaki sposób dzieci zaczynają rozumieć język i go używać. Dotychczas poruszaliśmy się w obszarze niepotwierdzonych, a jedynie uprawdopodobnionych teorii.