Newsy

Kamizelka odblaskowa może być modna

2013-11-26  |  08:00
Mówi:Klara Kowtun
Funkcja:projektantka i współwłaścicielka marki RISK made in warsaw
  • MP4
  • Noszenie odblasków na drodze może uratować życie. Dlatego do noszenia kamizelki odblaskowej wspólnie z Autostradą Wielkopolską namawiają projektantki z RISK Made in Warsaw. Pokazują, że nawet w kamizelce można wyglądać dobrze i modnie.

    – Chciałyśmy pokazać, że taka kamizelka, która kojarzy się z czymś bardzo brzydkim i okropnym może być nie tylko ratująca życie, ale też bardzo stylowa. Wystarczy ją zwęzić w talii – mówi Klara Kowtun, projektantka i współwłaścicielka marki RISK Made in Warsaw w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

    Projektantki zdają sobie sprawę, że do wielu wypadków dochodzi na drodze dlatego, że kierowca nie zauważa pieszego. Bycie widocznym na jezdni, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie się ściemnia, powinno być dla wszystkich priorytetem.

    – To jeden z niewielu razy, kiedy jako marka RISK uważamy, że w tym wypadku nie należy podejmować ryzyka. Kiedy poruszasz się gdziekolwiek w nieoświetlonym miejscu warto nosić kamizelki, które powodują, że cię widać. Wtedy jesteś dużo bardziej bezpieczna niż gdy jesteś ubrana w czarną kurtkę – mówi Klara Kowtun.

    Neonowe, rzucające się w oczy kolory są obecne w letnich trendach od kilku sezonów. Tej jesieni barwy te znikają z wybiegów mody i zastępowane są kolorami bardziej stonowanymi.

    – Ja osobiście uwielbiam odblaskowy żółty kolor. Myślałyśmy o tym, żeby wypuścić całą kolekcję z odblaskowymi elementami – ujawnia Klara Kowtun z RISK Made in Warsaw.

    Czekając na odblaski od projektantów, w kamizelki można się zaopatrzyć w wielu sklepach internetowych. Można też spróbować wyróżnić się w ciemności jaśniejszym strojem. W tym sezonie jednym z większych trendów są kurtki i płaszcze w śnieżnej bieli i gorącej czerwieni, więc nawet największe fanki dobrego stylu mogą nosić się modnie i przede wszystkim bezpiecznie.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Teatr

    Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

    Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.

    Media i PR

    Wydawcy polskich mediów liczą na zmiany w przyjętej przez Sejm nowelizacji prawa autorskiego. Ruszają kolejne rozmowy z rządem

    Polskie media apelują do polityków o zmiany w treści przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nowe przepisy, które po trzech latach opóźnienia wdrażają unijną dyrektywę Digital Single Market, dają teoretycznie wydawcom i dziennikarzom prawo do uzyskiwania wynagrodzeń od tzw. big techów za korzystanie z ich utworów. W praktyce może być to jednak trudne do wyegzekwowania. Dlatego media domagają się wzmocnienia pozycji wydawców.  Tym bardziej że obie strony muszą same wynegocjować te wynagrodzenia. – Chcemy mechanizmu, który gwarantuje nam, że w przypadku przedłużania się negocjacji z big techami, wkroczy organ rządowy – tłumaczy Marek Frąckowiak, prezes Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą, że niezbędne poprawki pojawią się na etapie prac w Senacie.

    Psychologia

    Luna: W moim życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. Tylko tego nie pokazuję na Instagramie

    Wokalistka chce, by jej pierwszy singiel zaprezentowany po Eurowizji był symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei, bo choć życie pełne jest upadków, to najważniejsze jest, by z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski, zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. „Alive” to pełne emocji, intymne wyznanie Luny, ukazujące jej wewnętrzną walkę z wątpliwościami i przytłaczającymi myślami. Utwór opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie.