Newsy

Karolina Malinowska: Kobieta w dzisiejszych czasach musi być cyborgiem

2013-10-14  |  11:30

Idealna matka, atrakcyjna kobieta, perfekcyjna pani domu, a do tego kobieta sukcesu  oczekiwania wobec Polek rosną i wiele z ich popada w kompleksy. – W dzisiejszych czasach lansowany jest obraz kobiety-cyborga – ocenia Karolina Malinowska, modelka, prywatnie mama trzech chłopców. Eksperci ostrzegają, że może to powodować problemy nie tylko w życiu zawodowym, ale także rodzinnym.

 – Zawsze wygląda perfekcyjnie, ma perfekcyjne dzieci, w każdej chwili może zdać test białej rękawiczki. Do tego wszystkiego ma super pracę, jest inteligentna, zawsze wypoczęta i generalnie cyborg – tak według Karoliny Malinowskiej wygląda życie współczesnej kobiety.

Modelka od razu dodaje, że jest to fałszywy obraz, bo kobiety w natłoku codziennych zadań zazwyczaj zapominają o sobie samych i nie mają czasu o siebie zadbać.  

 – Ten, kto wynalazł make-up powinien dostać Pokojową Nagrodę Nobla – stwierdza modelka. 

Mama trzech chłopców, z których najmłodszego urodziła niecałe dwa miesiące temu, zachwyca zgrabną sylwetką. Jak przyznaje Malinowska, najlepszym sposobem na zrzucenie kilogramów po ciąży jest po prostu oddanie się wychowaniu dzieci. 

Cały czas podnosisz dziecko, biegasz z góry na dół, masz jeszcze dwójkę starszych, które trzeba wyprawić do przedszkola, pójść na hulajnogę, pójść na spacer, wybiegać psa i oto powrót do formy – mówi modelka. 

Jednak Karolina Malinowska nie narzeka z powodu zbyt wielu domowych obowiązków. Cieszy się, że nieregularny tryb pracy pozwala jej poświęcać więcej czasu dzieciom.

 – To jest radocha być z dzieciakami, nie ma co ukrywać. Ja lubię być panią domu – dodaje Malinowska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.