Newsy

Karolina Malinowska pod wrażeniem projektanta Grzegorza Kasperskiego

2013-10-21  |  11:05
Goście Fashion Week Poland w Łodzi chwalą organizatorów. Poziom imprezy z roku na rok jest coraz wyższy, co zauważają zarówno projektanci, jak i zwiedzający. Tegoroczną edycję odwiedziła m.in. Karolina Malinowska. Była pod wrażeniem m.in. kolekcji Grzegorza Kasperskiego.

Karolina Malinowska przyznała, że projekty Kasperskiego to prawdziwe dzieła sztuki.

– To projektant, który zaciekawił mnie już dwa sezony temu: piękne tkaniny, świetnie uszyte ubrania, ciekawe rozwiązania, piękne sylwetki. Cieszę się, że ta impreza się rozwija. Jestem łodzianką, więc dla mnie to zawsze bardzo sentymentalna podróż – mówi Karolina Malinowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Malinowska podkreśla, że dla niej w czasie Fashion Week Poland w Łodzi dużo ważniejsze od możliwości dokonania zakupów są same pokazy. Dają jej możliwość zapoznania się z najnowszymi projektantami.

– Można zobaczyć nie tylko znanych polskich projektantów, ale także i młode talenty. I to wszystko na jednym wybiegu. Od razu można te kolekcje porównać, dowiedzieć się, jakie trendy chcą lansować polscy projektanci. A oprócz tego można zrobić również zakupy – mówi Karolina Malinowska.

9. edycja Fashion Week Poland w Łodzi trwała od 15 do 20 października. Podczas imprezy zostały zaprezentowane kolekcje najzdolniejszych polskich projektantów oraz zagranicznych domów mody.

Do pobrania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.