Mówi: | Katarzyna Sowińska |
Funkcja: | aktorka |
Katarzyna Sowińska: Nie wiem, czy wrócę do Polski. Na razie skupiam się na Los Angeles
Przede mną ważne decyzje i myślę, że zostaną podjęte w najbliższych miesiącach – mówi Katarzyna Sowińska. Aktorka nie jest pewna, czy wróci do Polski, czy też na stałe zwiąże swoją przyszłość z Los Angeles. Twierdzi, że do Polski wraca zawsze z sentymentem, ale to Kalifornia jest obecnie jej domem. Każdy pobyt w rodzinnym kraju Sowińska wykorzystuje na spotkania z rodziną i przyjaciółmi oraz udział w akcjach charytatywnych, jest bowiem, jak sama twierdzi, wielką zwolenniczką pomagania.
Katarzyna Sowińska wyjechała do Los Angeles pięć lat temu, aby studiować aktorstwo. Ukończyła tam dwuletni kurs aktorski i miała wracać do kraju, gdy otrzymała e-maila od menadżera Luisa Miguela, legendy muzyki latynoskiej. Uwagę gwiazdora zwróciła piosenka „Besame mucho” w wykonaniu Sowińskiej, którą usłyszał w serwisie YouTube. Muzyk, który szukał wówczas nowej wokalistki, zaprosił polską artystkę do udziału w jego trasie koncertowej. Katarzyna Sowińska Los Angeles traktuje jako swój dom i nie wie jeszcze, czy wróci do Polski.
– Przede mną ważne decyzje i myślę, że zostaną podjęte w najbliższych miesiącach, zobaczymy – mówi Katarzyna Sowińska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Artystka nie ma też planów związanych z koncertowaniem w Polsce, zarówno z Luisem Miguelem, jak i solowo.
– Zostałam zaproszona do trasy koncertowej przez Luisa Miguela już po raz trzeci. Natomiast, czy rzeczywiście wezmę udział w czwartej trasie koncertowej, wszystko stoi pod znakiem zapytania. Teraz skupiam swoją uwagę na byciu, mieszkaniu i rozwijaniu się w Los Angeles. Ale oczywiście jestem bardzo otwarta na wszelkie nowe propozycje, które – mam nadzieję – pojawią się w 2015 roku. Obecnie nie ma żadnych wielkich planów i występów, które zaplanowałam, więc myślę, że wszystko się może wydarzyć – mówi Katarzyna Sowińska.
Artystka nie zamierza jednak zrywać więzów z Polską, przyjeżdża do kraju z okazji świąt i uroczystości rodzinnych. Chętnie też gości rodzinę i polskich przyjaciół w swoim domu w Los Angeles. W ciągu pięciu lat odwiedziło ją tam już kilkoro znajomych z czasów studiów dziennikarskich w Warszawie. Gwiazda przyznaje, że było to dla niej ciekawe doświadczenie.
– Rzeczywiście jest tak, że za każdym razem wracam do domu z wielkim sentymentem. Moi bliscy, moja rodzina i moi przyjaciele są tutaj. Ale dzisiaj świat się naprawdę skurczył, jest mały. Można wsiąść w samolot i w ciągu 10-12 godzin być chociażby na drugim końcu Stanów Zjednoczonych. Tak naprawdę tylko 12 godzin i jestem z powrotem tutaj, z bliskimi w domu – mówi Katarzyna Sowińska.
Pobyt w Polsce aktorka wykorzystuje jednak nie tylko na rodzinne spotkania. Równie chętnie angażuje się w akcje charytatywne, i jak twierdzi, nigdy nie odmawia udziału w takich przedsięwzięciach. Ostatnio wsparła „Magiczną Gwiazdkę” – akcję na rzecz Domów Dziecka z Warszawy i okolic oraz Pomocy Społecznej na Mazurach organizowaną przez Karolinę Ferenstein-Kraśko.
– Jestem absolutnym zwolennikiem pomagania innym. Za każdym razem kiedy tylko zostaję zaproszona do wzięcia udziału w tego typu wydarzeniach, angażuję się w nie z wielką przyjemnością, ponieważ to jest malutka cegiełka tylko ode mnie, którą mogę dodać do takiego fajnego przedsięwzięcia – mówi Katarzyna Sowińska.
Przed wyjazdem do Los Angeles Katarzyna Sowińska próbowała swoich sił w modelingu. Przez 5 lat pracowała jako modelka w Paryżu, Londynie i Los Angeles. Po powrocie do Polski zadebiutowała w roli aktorki, występując w serialach „Kryminalni” oraz „Królowie śródmieścia”. W serialu telewizji Polsat „Tylko miłość” wystąpiła w roli Katarzyny Tudor. Była też prezenterką programu „Play MTV” na antenie MTV Polska.
Czytaj także
- 2025-07-01: Koniec polskiej prezydencji w Radzie UE. Doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków na obronność
- 2025-06-18: Większość Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu euro. Problemem może być brak dobrej komunikacji
- 2025-06-13: Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym
- 2025-06-11: ZUS zatwierdził standardy dofinansowania posiłków dla pracowników. To nowy rozdział w firmowych benefitach
- 2025-06-04: Rynek nieprzygotowany do wdrożenia systemu kaucyjnego. Może się opóźnić nawet o kilka miesięcy
- 2025-06-09: Do 2030 roku liczba plastikowych opakowań w e-handlu modowym może się podwoić. Ich udział najszybciej rośnie w Polsce
- 2025-05-26: Dyrektywa o przejrzystości płac zmniejszy lukę płacową między kobietami a mężczyznami. Obniży za to skłonność pracodawców do podwyżek
- 2025-06-03: Maciej Pertkiewicz: Kasia Dowbor na planie programu interesowała się remontami i była dociekliwa. Niczego nie udawała tylko na potrzeby zdjęć
- 2025-05-21: Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
- 2025-05-19: Poparcie dla UE rekordowo wysokie, mimo wzrostu populizmu. Społeczeństwo oczekuje większego zaangażowania w kwestie bezpieczeństwa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.