Mówi: | Kate Rozz |
Funkcja: | aktorka |
Kate Rozz wystawi w Paryżu sztukę teatralną na podstawie książki Paulo Coelho – „Weronika postanawia umrzeć”
Najbliższe miesiące dla Kate Rozz będą niezwykle pracowite. Była żona Piotra Adamczyka już w przyszłym roku we Francji zaprezentuje swoją pierwszą sztukę teatralną. Ponadto aktora mocno zaangażowała się w tworzenie polskiego oddziału fundacji Nutrition.
– Obecnie jestem na początku procesu tworzenia własnej sztuki teatralnej. Mam nadzieję, że w okolicach kwietnia 2014 roku moje przedstawienie zadebiutuje na deskach jednego z teatrów w Paryżu. Sztuka będzie napisana na podstawie Paulo Coelho – „Weronika postanawia umrzeć” – opowiada Rozz agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Oprócz aktywności związanej z teatrem Kate Rozz pragnie mocno zaangażować się w działalność społeczną i charytatywną. Gwiazda będzie angażować się w tworzenie fundacji Nutrition, zajmującej się propagowaniem zdrowego żywienia.
– Od prawie dwóch lat istnieje projekt, o którym do tej pory nie mówiłam, aby nie zapeszyć. Jest to fundacja Nutrition, wcześniej powstała ona m.in. w Stanach Zjednoczonych oraz w Brazylii. Wkrótce efekty jej pracy będą także widoczne w Polsce – dodaje Rozz.
Fundacja zajmie się walką z głodem wśród dzieci.
– Nutrition w wolnym tłumaczeniu oznacza odżywianie, czyli jedną z ważniejszych czynności człowieka. Jest to tematyka niezwykle istotna, a często przez nas samych bagatelizowana. Problem nieodpowiedniej diety lub niedożywienia najczęściej spotyka dzieci krajów Trzeciego Świata. Zdarza się jednak, że także dzieci, które mieszkają nieopodal nas nie są odpowiednio karmione. Mowa tutaj o biedniejszych rodzinach oraz domach dziecka. Moja fundacja będzie walczyć właśnie z głodem wśród najmłodszych – stwierdza.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.