Newsy

Kobiety najczęściej poprawiają piersi i nos, a mężczyźni łysinę i powieki

2013-12-23  |  06:20
Upiększającym zabiegom chirurgicznym poddają się już nie tylko gwiazdy, lecz także osoby, które pracują w biznesie. Chcą one najczęściej w ten sposób pozbyć się kompleksów. Kobiety w Polsce najchętniej poprawiają piersi oraz nos, a mężczyźni powieki i łysinę.

– Chirurgia plastyczna nie jest zarezerwowana dla gwiazd. O zabiegach wiedzą już wszyscy. Oglądamy różne programy, są gazety, są książki. Pacjenci często pracują w korporacji albo mają prywatne biznesy i decydują się na to, żeby coś poprawić. – mówi  dr n.med Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej.

W ten sposób osoby te najczęściej leczą kompleksy lub skutki upływu czasu.

– Nierzadko te osoby przychodzą na konsultacje do chirurga plastyka pod wpływem impulsu. Rozmawiamy o ich kompleksach. Są one rozmaite, czasem zupełnie wydumane, a czasem są widoczne w pierwszym momencie jak pacjent wchodzi.  tłumaczy agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr Piotr Osuch.

Najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej to u kobiet korekcja piersi, głównie ich powiększenie. Służą do tego silikonowe wkładki, które są albo anatomiczne, czyli w kształcie przypominają naturalną pierś, albo okrągłe.

– U każdej pacjentki implanty są dobierane indywidualne. To zależy od szerokości klatki piersiowej, od typu budowy, czyli to jest sprawa, która wymaga bardzo skrupulatnego mierzenia i to się odbywa przed zabiegiem. mówi dr Piotr Osuch.

Zanim pacjentka zdecyduje się na rozmiar i rodzaj wkładki może ona takie implanty przymierzyć, aby mieć pewność, że będzie czuła się dobrze z nowym biustem.

Bardzo popularnym zabiegiem u pań jest także korekcja nosa. Jak ocenia dr Osuch, wiele kobiet marzy o nowym wyglądzie nosa, nawet jeśli wygląda on dobrze i wydawałoby się, że nie powinien rodzić kompleksów.

–  Czy to będzie zbyt duży czubek nosa, czy to będzie garb na nosie, każdy jest skory, żeby ten nos sobie jakoś poprawić. – tłumaczy lekarz.  

Wśród panów najczęstsze zabiegi chirurgii plastycznej to korekcja powiek. Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się u mężczyzn właśnie w tej okolicy. Zmorą mężczyzn są również wypadające włosy. Na szczęście technika przeszczepiania włosów jest tak zaawansowana, że po zabiegu wyglądają one zupełnie naturalnie.

– Nawet fryzjerzy nie domyślają się, że tam coś było korygowane, że tam jest ręka ludzka, a nie, że ktoś zawsze miał takie włosy po prostu.  dodaje lekarz.  

Kolejny problem, z którym walczą mężczyźni to ginekomastia, czyli powiększenie się sutka w wyniku rozrostu tkanki tłuszczowej, włóknistej i gruczołowej.

 Coraz więcej młodych mężczyzn ma problem z dużym biustem i tutaj przychodzą z nadzieją, że ten biust będzie mniejszy. Można tu zaproponować albo odsysanie tkanki tłuszczowej, która tak modeluje piersi, że wyglądają na kobiece, albo można usunąć duży gruczoł. Bo też może być tak, że przerost gruczołu piersiowego u mężczyzny może być objawem choroby i to jest jedną z form leczenia. – objaśnia dr Osuch. 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.