Newsy

Omenaa Mensah wydała książkę. Radzi w niej, jak osiągnąć sukces dzięki dobrej autoprezentacji

2014-05-22  |  07:00
Do księgarń właśnie trafiła najnowsza książka Omeny Mensah „Twoje 3i. Intuicja, indywidualność, inteligencja, czyli kobiece sztuczki nie tylko w biznesie”. To poradnik, w którym pogodynka podpowiada, jak dobrze wypaść zarówno podczas rozmowy o pracę,  jak i na randce, jak ubrać się stosownie do danej sytuacji i w jaki sposób wykorzystywać swoje mocne strony.

Jest to najzwyczajniej w świecie poradnik dotyczący tego, jak szlifować ten diament, którym jest ta intuicja, którą posiadamy, ta inteligencja emocjonalna i ta indywidualność. Jak to wszystko dobrze opakować, żeby osiągać po prostu sukces. Książka jest skierowana do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy na co dzień w życiu zdają sobie sprawę z tego, że prezentacja, to jak występujemy, jak się ubieramy, nosimy, co mamy w głowie jest bardzo ważne – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Omenaa Mensah, prezenterka.

Omenaa Mensah podkreśla, że jej książka nie jest zbiorem suchych porad znalezionych w sieci czy zaczerpniętych z innych publikacji, ale są w niej opisane sytuacje, których ona sama doświadczyła. Zdaniem prezenterki, to powinno najbardziej przemówić do czytelnika.

– Wszystko to przeżyłam na własnej skórze i naprawdę ta książka jest w całości oparta na prawdziwych doświadczeniach, jest tam mnóstwo praktycznych, cennych rad: jak dobrze się zaprezentować na randce, jak dobrze się zaprezentować podczas rozmowy o pracę, jaki kolor marynarki dobrać, jakie buty, czy przesadzać z biżuterią, czy nie, jaki strój, w jakiej sytuacji jest odpowiedni. To również kompendium wiedzy o tym, jak przygotować się do wystąpienia publicznego. Jak radzić sobie czasami ze stresem – mówi Omenaa Mensah.

Prezenterka zdradza, że zależało jej na tym, żeby tytuł był intrygujący i zmuszał czytelnika do zatrzymania się przy półce właśnie z tą książką.

Myślę, że osiągnęłam ten efekt, bo jednak „Twoje 3i” skłania do myślenia, czym jest pierwsze „i”, czym jest drugie i trzecie. I są najważniejszymi wartościami, które ma każda z nas kobiet. Trzeba je poznać, a później wykorzystać sprytnie w osiąganiu swoich biznesowych celów – tłumaczy Omenaa Mensah.

W 2008 roku prezenterka napisała wspólnie z córką nietypową książkę kulinarną:  „Zapiekanka, układanka, ciasteczko z bajeczką. Gotuj z Omeną i Vanessą”. Pogodynka uważa jednak, że najnowszy poradnik był dla niej dużo większym wyzwaniem.

 –  Każdy taki projekt to dla mnie niesamowita lekcja. Kiedy zdecydowałam się na to, żeby napisać tę książkę, nie zdawałam sobie sprawy z tego, ile będzie to kosztowało mnie pracy, poza oczywiście samym przygotowaniem tekstu, również organizacja sesji zdjęciowej, moje wyobrażenia na temat konceptu książki, wymyślanie tytułu. Pamiętam, konsultowałam to wielokrotnie z moimi przyjaciółmi  i chciałam, żeby ta książka była taką wartością samą w sobie – opowiada Omenaa Mensah.

Omenaa Mensah od 10 lat związana jest z telewizją TVN i TVN Meteo.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.