Mówi: | Natalia Kardacz |
Firma: | Klinika Medycyny Estetycznej La Perla |
Latem należy unikać inwazyjnych zabiegów. Lepiej postawić na nawilżanie i odżywianie
W okresie wakacyjnym niewskazane są wszelkie zabiegi z wykorzystaniem lasera, np. trwale usuwająca owłosienie epilacja. Lepiej jest również zrezygnować z wykonywania głębokich peelingów chemicznych kwasem glikolowym, pirogronowym, retinolem czy cosmelanem. Po zabiegach tych, nawet mimo stosowania filtrów chroniących przed promieniowaniem słonecznym, mogą powstać przebarwienia.
– Latem nasza skóra wymaga szczególnej troski, więc kosmetyki, przy użyciu których wykonywane są zabiegi, powinny być bogate w składniki regenerujące i nawadniające. To jest jedyny element, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy doborze odpowiedniego zabiegu – mówi Natalia Kardacz z Kliniki Medycyny Estetycznej La Perla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Wykonywane latem zabiegi mają na celu przede wszystkim nawilżenie, odżywienie i zabezpieczenie skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Idealne będą maseczki, na przykład na bazie alg, które świetnie nawadniają naskórek. Mocno nawilżająco działa też mezoterapia kwasem hialuronowym.
– Jeżeli klient jest zainteresowany mniej inwazyjnymi i innowacyjnymi technologiami hi-tech, to są to klasyczne zabiegi pielęgnacyjne, które w okresie letnim wzbogacone są w preparaty o niesamowitym zapachu, np. liczi – tłumaczy Natalia Kardacz.
Uzupełnieniem zabiegów wykonywanych w gabinetach SPA jest odpowiednia pielęgnacja w domu. Latem należy odstawić ciężkie kremy, które mogą niepotrzebnie obciążyć skórę i prowadzić do powstawania różnego rodzaju zmian skórnych. Lepiej sięgać po kosmetyki o lekkiej konsystencji, które łatwo się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze tłustej powłoki.
– Sprawdzą się kosmetyki bazujące na wodzie. Na wodzie pozbawionej dwutlenku węgla, która ma niezwykle małą cząsteczkę, przez co umożliwia wniknięcie składników odżywczych w głąb skóry – tłumaczy Natalia Kardacz.
Wybierając krem na dzień, warto też zwrócić uwagę na to, czy ma on filtry przeciwsłoneczne. Osoby z przesuszoną skórą mogą również zaopatrzyć się w serum na bazie kwasu hialuronowego, które dodatkowo nawilży skórę.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Dawid Kwiatkowski: Nie nazwałbym się jurorem pobłażliwym, ale też nie jestem surowym oceniającym. Moje decyzje są sprawiedliwe i żadnej z nich nie żałuję
Wokalista zaznacza, że od początku miał jasno określony pomysł na swoją rolę w programie „Must Be the Music”. Absolutnie nie chce identyfikować się z obrazem surowego jurora, który z góry wszystko krytykuje. U niego na starcie każdy uczestnik ma równe szanse. Dawid Kwiatkowski docenia to, że niektórzy sięgają po jego utwory, ale jak zapewnia, nie jest to gwarancją przejścia do kolejnego etapu. Liczy się bowiem nie sam dobór repertuaru, lecz umiejętności wykonawcy.
Regionalne – Mazowieckie
Luksusowe wydania książek w centrum zainteresowania kolekcjonerów. W Warszawie można zobaczyć ponad 20 białych kruków z Polski i zagranicy
Księgi faksymilowe, jubilerskie czy bibliofilskie egzemplarze to dynamicznie rosnący trend kolekcjonerski. Dzięki faksymiliom, czyli perfekcyjnym replikom, można się zapoznać z dziełami, których oryginały najczęściej są niedostępne do oglądania. W Warszawie od 9 grudnia w salonie Goldenmark można będzie zobaczyć ponad 20 zagranicznych i polskich wyjątkowych wydawnictw. W kolekcji są m.in. dzieła Leonarda da Vinci, reprodukcje „Boskiej komedii” z kosmosu czy mapy zalanej kawą przez Fryderyka Chopina.
Media
Piotr Szwedes: Chyba każdy z nas tęskni za tym, żeby czasami zrzucić te wszystkie filtry i powiedzieć komuś prawdę. Niestety życie zmusza nas do tego, żebyśmy popełniali małe kłamstewka
Zdaniem twórców spektaklu „Bez hamulców – jazda bez trzymanki” świat, w którym wszyscy mówiliby to, co naprawdę myślą, wcale nie byłby taki idealny, jak nam się może wydawać. Czasem bowiem, by nie sprawić komuś przykrości, lepiej przemilczeć pewne kwestie lub wyrazić opinię takimi słowami, które nie zabolą. Sztuka powinna więc zmusić odbiorców do refleksji i odpowiedzi na pytanie, jakie mamy korzyści, a co tracimy, mówiąc prawdę bądź kłamiąc.