Newsy

Leszek Stanek: Nie zastanawiam się, co będzie za 10 lat. Staram się żyć tu i teraz

2017-10-26  |  06:51

Leszek Stanek z powodzeniem mógłby odnieść sukces niemal w każdej dziedzinie sztuki. Postanowił się jednak skoncentrować przede wszystkim na projekcie muzycznym oraz powrócić na deski teatru. Artysta przyznaje, że nie snuje rozbudowanych wizji na przyszłość. Niespełnienie może bowiem przynieść rozczarowanie i rozgoryczenie, a on woli być pozytywnie zaskakiwany przez los.

Szersza publiczność poznała Leszka Stanka dzięki serialowi „Tancerze” w TVP2 i  programowi „Przygarnij mnie”. Prawdziwą popularność przyniósł tancerzowi jednak dopiero show „Azja Express”. Artysta nie żałuje udziału w żadnym projekcie, cieszy się natomiast, że może systematycznie realizować swoje zawodowe plany i marzenia. Nie myśli jednak o tym, co będzie robił za 10 lat.

– Nie zastanawiam się, co będzie za 10 lat. Staram się żyć tu i teraz, jeśli za bardzo zahaczymy się o przeszłość albo żyjemy za bardzo marzeniami, to wtedy nic z tego nie wynika. Należy żyć tu i teraz, przyjmować wszystko, co nam daje los, i umiejętnie z tego korzystać – mówi agencji Newseria Leszek Stanek, aktor, tancerz.

Leszek Stanek to człowiek wielu talentów – aktor, muzyk, choreograf, producent filmowy, twórca licznych projektów edukacyjnych i artystycznych. W głowie ma wiele pomysłów, ale nie robi dalekosiężnych planów. Nie chodzi mu o to, aby odnieść sukces tylko dla sławy. Ważniejsza jest jego osobista satysfakcja.

Mam wiele marzeń, natomiast przyjmuję to, co daje mi los, i staram się zawsze przekuć to na dobrą monetę – podkreśla Leszek Stanek.

Leszka Stanka można obecnie oglądać w spektaklu „Szalone nożyczki” na podstawie tekstu niemieckiego poety i dramatopisarza Paula Pörtnera. Jest to farsa, której akcja toczy się w salonie fryzjerskim. Punktem wyjścia całej fabuły jest zabójstwo pianistki, właścicielki lokalu, w którym znajduje się salon. Artysta pracuje również nad kolejnymi singlami na swoją autorska płytę, która ma się ukazać w przyszłym roku.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.