Mówi: | Maciej Rock |
Funkcja: | prezenter |
Maciej Rock: Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne
Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Dziś w ramach Polsat Hit Festiwal odbędzie się 20-lecie zespołu Feel z gościnnym udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i koncert Radiowy Przebój Roku. Na scenie pojawią się również Kayah & Goran Bregović. Z kolei w sobotę, jubileusz 50-lecia współpracy scenicznej będą świętować Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Na ten wieczór zaplanowano również koncerty: „Gdzie się podziały tamte prywatki?” oraz „Krajewski by Krajewski”, podczas którego wybrzmią największe przeboje Seweryna Krajewskiego w nowych aranżacjach jego syna Sebastiana. Z kolei w niedzielę organizatorzy festiwalu zapraszają na Sopocki Hit Kabaretowy.
– Polsat Hit Festiwal to jest dla nas święto i co roku cała nasza stacja od piętra 0 do piętra 15. wyjeżdża do Sopotu, żeby po prostu zorganizować najlepszy festiwal muzyczny w tym kraju. Mamy mnóstwo gości, mnóstwo koncertów, przyjeżdża do nas mnóstwo gwiazd i po prostu świetnie się bawimy – mówi agencji Newseria Maciej Rock.
Jak zaznacza, przygotowania do tego festiwalu trwają cały rok. Z dużym wyprzedzeniem trzeba bowiem napisać wstępny scenariusz, wybrać repertuar, podpisać umowy z artystami i zadbać o zaplecze techniczne.
– Przygotowania do przyszłorocznego festiwalu zaczynają się dzień po tegorocznym. Od kilku miesięcy wiemy już, kto co prowadzi, przygotowujemy się, nagrywamy materiały, myślimy nad scenariuszem itd. To wszystko trwa miesiące przed festiwalem. Jest to również olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne, musimy zarezerwować połowę miejsc noclegowych w całym Sopocie, a ludzie, którzy przyjeżdżają oglądać ten festiwal, rezerwują drugą połowę. Tak to mniej więcej wygląda – mówi.
Dla całej ekipy ostatnie tygodnie przez festiwalem to czas niezwykle wytężonej pracy. Poprawki w scenariuszu, dopasowanie stylizacji, próby kamerowe – trzeba zadbać o każdy szczegół, bo w przypadku transmisji na żywo nie ma dubli i nie można niczego poprawić. Choć Maciej Rock poprowadził już dziesiątki koncertów, to jak podkreśla, za każdym razem przed wyjściem na scenę w Operze Leśnej w Sopocie nieco się stresuje.
– Wyjście na sopocką scenę to jest coś innego niż wyjście na scenę programu rozrywkowego, nie wspominając już o telewizji śniadaniowej. To jest zupełnie inne audytorium. Jest bardzo duże, żywo reagujące i żądne rozrywki, tak że zawsze towarzyszy temu odrobina stresu. To nie jest tak, że na co dzień wychodzi się do 5 tys. par oczu wpatrzonych w scenę. To zawsze robi wrażenie – mówi prezenter.
Stres jednak szybko mija, bo wraz z pojawieniem się na scenie pierwszego artysty publiczność zaczyna się dobrze bawić.
– Bywa tak, że ludzie, wchodząc do Opery Leśnej, siedzą tylko przez pierwsze 20–30 minut, a potem wstają i już nie siadają do samego końca, czyli do północy. A później tanecznym krokiem idą dalej do Sopotu, bo przecież miasto w te dni też nie zasypia i i festiwal jest kontynuowany na Monte Cassino – mówi.
Maciej Rock ma teraz niezwykle napięty grafik zawodowy. Jest gospodarzem show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a także jednym z prowadzących weekendowe pasmo śniadaniowe „Halo tu Polsat”. Trwają właśnie ustalenia co do kształtu letnich wydań tego projektu.
– Są pewne plany wakacyjne „Halo tu Polsat”, natomiast ja nie znam jeszcze szczegółów. W tej chwili mamy w stacji sporo ważnych bieżących wydarzeń, więc na razie na tym się skupiam – dodaje.
Czytaj także
- 2025-07-02: Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu
- 2025-06-05: Już pięciolatki interesują się pieniędzmi. Wakacje to dobry moment na edukację finansową
- 2025-06-24: Qczaj: Po miesiącu w Tajlandii przeżywam jakieś przebudzenie. Ostatnio miałem w życiu dużo różnych trudności
- 2025-06-26: Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze
- 2025-06-20: Trwający Festiwal Mozartowski przyciąga tłumy melomanów. To jedno z najważniejszych wydarzeń w stolicy
- 2025-05-22: Doda: Podczas koncertów zawsze staram się robić jakieś ekstrashow, by wzbudzić emocje. Mam dużo pomysłów, natomiast wszystko zależy od funduszy i organizatorów
- 2025-05-19: Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
- 2025-05-19: Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat
- 2025-05-20: Lanberry: Szykuję grube show, które zapadnie widzom w pamięci. Przede mną intensywne miesiące, w weekendy będziemy grać po cztery–pięć koncertów
- 2025-05-21: Bryska: Dla mnie Opera Leśna to bardzo sentymentalne miejsce. Jako dziecko oglądałam festiwale w Sopocie, a teraz sama mogę na nich występować
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.