Newsy

Maffashion: Jestem otwarta i lubię kombinować z makijażem. Moda jest po to, by nią się bawić

2019-10-03  |  06:12
Mówi:Julia Kuczyńska
Funkcja:autorka bloga Maffashion

Julia Kuczyńska słynie z eksperymentowania z makijażem, choć dla niej niestandardowe wykorzystanie kolorowych kosmetyków jest czymś naturalnym. Przygotowała właśnie dwa zestawy produktów do makijażu. Pozwalają one stworzyć looki city i glamour. Pierwszy z nich stawia na naturalność, drugi dedykowany jest na specjalne okazje. Limitowana kolekcja Make-up Box’ów by Maffashion dostępna jest w perfumeriach Douglas i sklepie internetowym sieci.

– Jeden box tak jak nazwa mówi jest bardziej glamour, czyli możemy tam znaleźć kosmetyki, dzięki którym ten make-up zrobimy bardziej wyrazisty i podkreślimy swoje piękno na specjalne okazje. A drugi, City, czyli ten codzienny, bardziej naturalny, dzięki któremu uzyskamy naturalniejszy efekt. – mówi Maffashion.

W boxie w stylu miejskim znalazły się dyscyplinujący żel do brwi, rozświetlacz, nadający skórze promienny blask oraz wypełniający i nawilżający błyszczyk, podkreślające piękno każdej kobiety na co dzień. Na specjalne okazje powstał zestaw wieczorowy, akcentujący oczy  i usta, składający się z palety cieni, spektakularnie dodającej rzęsom objętości maskary oraz satynowej pomadki, w zdecydowanym kolorze.

– Kolorystyka jest zbliżona do tego, co preferuję od dawna, czyli są to kolory ziemi. Oczywiście pojawia się też rozświetlacz, troszeczkę jróżu, ale wszystko tworzy razem piękną taflę kolorystyczną. Rozświetlacz jest delikatny, tworzy muśnięcie słońca i dodaje trochę kolorytu. Do tego jest tusz do rzęs i pomadka w takim dosyć mocnym, wyrazistym odcieniu – wyjaśnia Maffashion.

Jak podkreśla influencerka styl miejski i glamour przenikają się u niej. Zależą bardziej od jej aktualnego nastroju niż od okazji.

–  Jeśli chodzi o kolorystykę, to nie jest najistotniejsze, liczy się tak naprawdę fason. Nie mam jakichś swoich upodobań stricte kolorystycznych. Jestem bardzo otwarta i lubię kombinować, lubię próbować nowych rzeczy, więc chyba taka też jest moda, by nią się bawić – podkreśla.

Wiele osób zauważa u Mafasshion skłonność do eksperymentowania, jednak dla niej próbowanie niestandardowych rozwiązań jest czymś naturalnym.

– Dla mnie od zawsze istniała taka możliwość, że bronzer można użyć jako cień do powiek, jako nawet można sobie wykonturować nim usta, użyć go do brwi, więc dla mnie nie jest to nic innowacyjnego. I np. nawet ostatnio pokazałam właśnie jak za pomocą błyszczyka, który jest taki lekko opalizujący, różowy, make-up oka i ust. I dziewczynom się to spodobało – zauważa.

Jej sekretem jest dobrze dobrany podkład i podkreślone brwi.

– Musi być podkład, który nie pozostawia efektu maski, ale to też nie zawsze, bo potrafię też wyjść bez podkładu. Muszą być podkreślone brwi, bez nich się nie ruszę z domu. Mogę nie być w ogóle pomalowana, ale brwi muszą być zaakcentowane – wyjaśnia Maffashion.

Marka Douglas zdecydowała się zaprosić Julię Kuczyńską do współpracy, ponieważ na co dzień inspiruje tysiące dziewczyn, dodając im pewności siebie, pokazując, że najważniejsze to przede wszystkim być wierną sobie.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Handel

Zakupy online robimy w pracy. Szczególnie pomiędzy 1. a 10. dniem miesiąca

Polacy coraz chętniej kupują w sklepach internetowych. Serwis Ceneo.pl przeanalizował ponad 3 mln ankiet, które Polacy wypełnili w ostatnim roku po zrealizowanych zakupach w ramach konsumenckiego Programu Zaufanych Opinii. Dane pokazują, że w internecie kupujemy najwięcej pomiędzy 1. i 10. dniem każdego miesiąca – co zbiega się z wypłatą pensji. W ostatnim roku polscy konsumenci mocno ograniczyli też zakupy online w weekendy, co może wiązać się z niedzielnym zakazem handlu. Dane Ceneo wskazują, że 95 proc. klientów jest usatysfakcjonowanych zakupami w sklepach internetowych, a przy wyborze sprzedawcy kierujemy się – obok niskiej ceny – głównie wiarygodnością.

Gwiazdy

Grażyna Torbicka: Wszystkie powieści, które dała nam Olga Tokarczuk zasługują na Literacką Nagrodę Nobla. Takiej literatury jest już coraz mniej

Dziennikarka tłumaczy, że przyznanie Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla w dziedzinie literatury było tylko kwestią czasu. Jej twórczość bowiem znacząco wyróżnia się na tle innych doskonałą narracją i stylistyką. Dziennikarka niezwykle ceni pisarkę za oryginalne pomysły, konsekwencję i wyrażanie idei, które powinny być dla nas bardzo ważne.

 

Robotyka i SI

Opracowana przez Polaków „opaska życia” udoskonali opiekę na SOR-ach. Rozwiązanie jest już testowane w szpitalach

Szybkie wykrycie pogorszenia parametrów życiowych czy upadku u pacjentów przebywających na szpitalnych oddziałach ratunkowych będzie możliwe dzięki specjalnej opasce stworzonej przez polski start-up. Dzięki udoskonaleniu i zautomatyzowaniu systemu triage można odciążyć personel medyczny i skierować go do pacjentów wymagających pilnej opieki medycznej. Coraz więcej inteligentnych rozwiązań sprawdza się w zastosowaniu u chorych przebywających na SOR-ach.