Newsy

Magda Gessler: Seniorzy powinni zostać w domach. Jeśli ich zabraknie, wnuki zostaną pozbawione dziadków i babć

2020-05-07  |  06:16

Restauratorka apeluje do starszych ludzi, by wykazali się rozsądkiem i nie opuszczali miejsca zamieszkania. Ze względu na wiek, stan zdrowia i częsty brak odporności znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka i są najbardziej narażeni na zarażenie koronawirusem. Jedynym sposobem, by w obecnej sytuacji seniorzy pozostali bezpieczni, jest dostosowanie się do zaleceń dotyczących społecznej izolacji. Rodziny i przyjaciele powinny wspierać ich w tej decyzji i pomagać im, dostarczając świeże produkty spożywcze i pozostałe potrzebne artykuły.

Magda Gessler zaznacza, że seniorzy są bardzo ważną częścią społeczeństwa. Stanowią podporę rodzin i pomagają młodszym ludziom swoim doświadczeniem i wiedzą.

– Ludzie starsi muszą zdać sobie sprawę z tego, że obecna sytuacja zagraża głównie im. Jeśli ich zabraknie, wnuki zostaną pozbawione dziadków i babć. Drodzy seniorzy, jeśli kochacie wasze wnuki i dzieci, zostańcie w domu. To jedyny sposób, żeby ocaleć, ponieważ ta choroba nie zna mądrych – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle restauratorka.

Seniorzy powinny pamiętać, że najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest ograniczenie wychodzenia z domu do niezbędnego minimum. Możliwe jest to dzięki pomocy rodziny i przyjaciół. 

– Seniorzy, poproście dzieci, żeby zrobiły wam zakupy. Jeśli sami wychodzicie do sklepów, czyńcie to raz w tygodniu w punktach, które nie są przepełnione. Kupujcie paczkowane wędliny i sery, nie stójcie w kolejkach. Róbcie zakupy szybko i bezpiecznie – apeluje Magda Gessler.

Restauratorka również dba o zdrowie i stara się nie opuszczać miejsca zamieszkania. Profilaktyka jest dla niej bardzo ważna. Przed rozpoczęciem pandemii regularnie kursowała pomiędzy Polską a Kanadą. W Toronto mieszka i pracuje jej życiowy partner – Waldemar Kozerawski. Zdecydowała jednak, że póki sytuacja na świecie się nie uspokoi, zostanie w Polsce.

– Tutaj mieszka moja córka i syn. To również mój kraj. Mimo że w Kanadzie warunki socjalne są lepsze, zostałam. Mój ukochany mąż to zrozumiał – komentuje podjętą decyzję.

Na swoim profilu na Instagramie Magda Gessler napisała, że bardzo tęskni za bezpośrednim kontaktem z córką – Larą. Tłumaczy jednak, że zdrowie i życie najbliższych jest dla niej najważniejsze, dlatego powstrzymuje się od spotkań. Ma jednak nadzieję, że już niedługo będzie mogła znowu zobaczyć i przytulić swoich najbliższych. Na razie troszczy się o nich, zachowując zasady bezpieczeństwa i społecznej izolacji.

– Nie jest mi łatwo, ale wiem, że prawdziwa miłość przetrwa. Obecny okres przepełniają ważne decyzje, które mogą zaważyć na przyszłych związkach. Ważne jednak, żeby widzieć, co jest w życiu ważne. Osoby, które kochamy, powinny mieć do nas zaufanie i wierzyć, że jeszcze się spotkamy – tłumaczy.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Klaudia Carlos: Propozycja Kingi Dobrzyńskiej dotycząca „Pytania na śniadanie” sprawiła mi wielką radość i przyjemność. To dla mnie duży awans zawodowy

Gospodyni „Pytania na Śniadania” nie ukrywa, że angaż do tego formatu to dla niej duży zaszczyt i szansa na zawodowy rozwój. Jest więc ogromnie wdzięczna szefowej Kindze Dobrzyńskiej, że to właśnie ją wzięła pod uwagę i powierzyła to zadanie. Klaudia Carlos ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i nie bierze sobie do serca krytyki widzów, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej ekipy porannego programu. Nie chce także komentować zarzutów, które pojawiają się w sieci pod adresem nowych prowadzących

Handel

Handel odczuwa kryzys demograficzny. Pracownicy zagraniczni i automatyzacja sposobem na niedobór kadr

30 proc. firm handlowych uważa niedostępność pracowników za ważną lub bardzo ważną barierę w rozwoju – wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE z lipca br. Ponad dwukrotnie więcej uznało, że są nią wysokie koszty pracownicze. Brak kadr, który odczuwalny jest w wielu różnych branżach, często nawet mocniej niż w handlu, oznacza konieczność sięgania po pracowników z zagranicy oraz inwestowania w automatyzację.

Teatr

Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa

Najnowsza sztuka warszawskiego Och-Teatru przedstawia losy matki – przedwcześnie owdowiałej, ekscentrycznej Aurory i jej córki Emmy, która jak najszybciej chce wyjść za mąż, by uwolnić się od wpływu rodzicielki. Aleksandra Popławska, wcielająca się w rolę tej pierwszej, zaznacza, że kobiety łączy bliska, ale trudna, wręcz toksyczna więź. Jej zdaniem podobne relacje można zaobserwować również w polskich domach. Dlatego też, ta opowieść z przesłaniem powinna skłonić odbiorców do przemyśleń, bo być może jakieś sytuacje w ich rodzinach wymagają szybkiego uzdrowienia. Spektakl „Czułe słówka” powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich filmów sezonu 1983/1984, jednak teatralna wersja została nieco zmodyfikowana.