Mówi: | Majka Jeżowska |
Funkcja: | wokalistka |
Majka Jeżowska organizuje warsztaty muzyczne dla dzieci. Ich efektem będzie musical wystawiony na scenie
Wokalistka założyła akademię, której celem jest wspieranie rodziców i nauczycieli w twórczym wychowywaniu dzieci. Gwiazda oferuje kursy online, a od jesieni zamierza wypuścić płyty DVD z kompletem lekcji. W połowie sierpnia inauguruje także wakacyjny obóz dla dzieci z warsztatami tanecznymi, muzycznymi i teatralnymi. Uczestnicy będą pracować nad musicalem, który zostanie wystawiony na scenie w Poroninie.
Akademia Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej to dzieło trzech kobiet: pedagoga tańca i rozwoju Joanny Bąk, psycholożki i trenerki kompetencji psychospołecznych Beaty Kaczor oraz wokalistki Majki Jeżowskiej. Z instytucją współpracują ponadto inni eksperci z zakresu psychologii, pedagogiki, wychowania, rozwoju mentalnego i fizycznego dzieci, a nawet psychodietetyki. Gwiazda twierdzi, że inicjatywa założenia akademii wyszła od kobiet z jej otoczenia, które prywatnie i zawodowo zajmują się wychowywaniem dzieci i opieką nad nimi i dostrzegły problemy, z jakimi borykają się rodzice, nauczyciele oraz wychowawcy w przedszkolach.
– Stwierdziły, że cały czas sięgają do mojej twórczości, że to jest baza, i zaproponowały mi stworzenie takiego projektu dla rodziców i również nauczycieli, np. panie, które pracują w przedszkolach, czasami nie mają pomysłu na to, jak zapełnić aktywnie czas dziecku i np. puszczają piosenki disco polo i sobie potańczcie – mówi Majka Jeżowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Akademia to program, którego celem jest pokazanie dorosłym, jak ciekawie i z pożytkiem spędzać czas z dziećmi, budować z nimi dobre i trwałe relacje, pobudzać ich wyobraźnię, rozwijać ruchowo i fizycznie, wychowywać, a przede wszystkich wspierać w rozwoju ich pasji i marzeń. Obecnie akademia proponuje kursy online dla rodziców, którzy chcą się dowiedzieć, jak wychowywać malucha obdarzonego pasją oraz jak wykorzystywać jego wewnętrzne zainteresowania tak, aby odniósł sukces w szkole, a w przyszłości także w życiu.
– Jest mnóstwo obowiązków, jak to wypośrodkować, żeby dziecko rozwijało swoją pasję, bo to zostaje na całe życie, a nie te oceny w szkole. Czasami ważniejsza jest właśnie pasja i ona staje się naszym zawodem, a nie przedmiot wyuczony. Są kursy online dla nauczycieli, którzy chcą mieć gotowe lekcje umuzykalniające w szkole, przedszkolu – mówi Majka Jeżowska.
Gwiazda twierdzi, że jej projekt będzie się stale rozwijać. Od jesieni dostępne mają być płyty DVD z pełnymi kursami dla rodziców i nauczycieli. ich autorami są eksperci z dziedziny wychowania i psychologii, kursy powstają jednak na bazie muzyki tworzonej przez Majkę Jeżowską podczas jej trwającej blisko 40 lat kariery scenicznej.
– Bardzo mnie kręci, że po wielu latach budowania tego repertuaru, z którego korzystają i nauczyciele, i rodzice, i ja cały czas go przecież wykonuję, że tworzy się taka baza, która będzie pomocna dla rodziców i dla nauczycieli, jestem z tego bardzo dumna – mówi Majka Jeżowska.
Jednym z projektów akademii Majki Jeżowskiej są Zaczarowane Wakacje, czyli dziesięciodniowe warsztaty dla dzieci organizowane w Poroninie. Gwiazda przyznaje, że polskie dzieci mają do wyboru wiele wakacyjnych obozów artystycznych, jej projekt jest jednak wyjątkowy. Uczestnicy będą bowiem wspólnie pracować nad musicalem opartym na piosenkach z repertuaru Majki Jeżowskiej, który pod koniec obozu zostanie zaprezentowany na scenie. Wokalistka twierdzi, że jest tym projektem ogromnie podekscytowana.
– Będą warsztaty taneczne, warsztaty muzyczne, warsztaty teatralne i wszyscy razem będziemy pracować właśnie nad wspólnym występem opartym na moich piosenkach, taki musicalowy event w Poroninie – mówi Majka Jeżowska.
Czytaj także
- 2025-01-31: Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
- 2025-01-28: Powstała koalicja na rzecz zmniejszenia dopuszczalnego limitu alkoholu u kierowców do 0,0 promila. Jest wniosek o zmiany prawne w tym zakresie
- 2025-01-28: Europa bierze bezpieczeństwo w swoje ręce. Potencjał obronny może być nawet kilkukrotnie większy niż Rosji
- 2025-01-28: Europoseł AfD: Elon Musk poprawił nasz wizerunek za granicą. Jego wsparcie nam pomaga
- 2025-01-23: Rośnie pokolenie osób otyłych i z nadwagą. To duże obciążenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi
- 2025-01-20: Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli
- 2025-01-16: Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
- 2024-12-27: Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń
- 2025-01-17: Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
- 2025-01-07: W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.