Mówi: | Paulina Szczepaniak |
Funkcja: | kosmetolog |
Firma: | salon Eleven Beauty |
Makijaż permanentny wpływa pozytywnie na samoocenę kobiet
Makijaż permanentny to makijaż półtrwały. Polega na wprowadzeniu pod skórę za pomocą delikatnych igieł odpowiednich pigmentów. Sposób wprowadzania pigmentu przypomina zabieg tatuowania, jednak w przypadku makijażu permanentnego barwnik wprowadzany jest znacznie płycej. Dlatego też, makijaż taki utrzymuje się na skórze krócej niż tatuaż.
– Średnio utrzymuje się 2-3 lata. W niektórych przypadkach dłużej – kiedy skóra jest sucha, wolniej się złuszcza, wtedy mamy po prostu dłuższy, lepszy, trwalszy efekt. Przy młodych osobach, które mają tłustą cerę, utrzymuje się on zdecydowanie krócej i możemy go co roku odświeżać, aby wyglądał perfekcyjnie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle kosmetolog Paulina Szczepaniak z salonu Eleven Beauty.
Każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją z kosmetyczką, podczas której ustala się kształt i kolor przyszłego makijażu. Podczas takiego spotkania kosmetyczka wykonuje także rysunek wstępny. Makijaż permanentny wykonuje się, aby podkreślić oczy, brwi lub usta.
– Brwi pigmentujemy dwoma sposobami. Jest to metoda cienia, czyli bardziej widoczna oraz metoda włoskowa, czyli włos po włosku. Wtedy wypełniamy pigmentem drobne, delikatne włoski w linii naturalnego łuku brwiowego. Możemy poddać również temu zabiegowi usta, żeby wyglądały ładnie, naturalnie, poprawiamy sam kontur ust klientki – tłumaczy kosmetolog.
Zabieg nie jest bolesny, ponieważ klientce podaje się znieczulenie. Może jednak pojawić się opuchlizna lub zaczerwienienie, które znikają w ciągu kilku godzin. Czas trwania zabiegu wynosi od trzydziestu minut do półtorej godziny. Po zabiegu kolor jest znacznie bardziej intensywny od planowanego, blednie on jednak w ciągu 4-5 dni. Po sześciu tygodniach należy wykonać korektę, która utrwali kolor. Ceny zaczynają się od ok. 400 zł za makijaż permanentny oka do ok. 1 tys. zł za makijaż brwi lub ust.
Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu makijażu permanentnego jest ciąża, cukrzyca, nowotwory, łuszczyca skóry oraz problemy z krzepliwością krwi.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.