Newsy

Makijaż permanentny wpływa pozytywnie na samoocenę kobiet

2014-04-08  |  06:10
Mówi:Paulina Szczepaniak
Funkcja:kosmetolog
Firma:salon Eleven Beauty
  • MP4
  • Makijaż permanentny zapewnia idealny wygląd w każdej sytuacji, także na basenie lub tuż po przebudzeniu. To rozwiązanie sprawdza się w przypadku kobiet, które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez makijażu, ale nie lubią poświęcać czasu na jego wykonanie. Makijaż permanentny wpływa także pozytywnie na samoocenę i pewność siebie.

    Makijaż permanentny to makijaż półtrwały. Polega na wprowadzeniu pod skórę za pomocą delikatnych igieł odpowiednich pigmentów. Sposób wprowadzania pigmentu przypomina zabieg tatuowania, jednak w przypadku makijażu permanentnego barwnik wprowadzany jest znacznie płycej. Dlatego też, makijaż taki utrzymuje się na skórze krócej niż tatuaż.

    Średnio utrzymuje się 2-3 lata. W niektórych przypadkach dłużej kiedy skóra jest sucha, wolniej się złuszcza, wtedy mamy po prostu dłuższy, lepszy, trwalszy efekt. Przy młodych osobach, które mają tłustą cerę, utrzymuje się on zdecydowanie krócej i możemy go co roku odświeżać, aby wyglądał perfekcyjnie mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle kosmetolog Paulina Szczepaniak z salonu Eleven Beauty.

    Każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją z kosmetyczką, podczas której ustala się kształt i kolor przyszłego makijażu. Podczas takiego spotkania kosmetyczka wykonuje także rysunek wstępny. Makijaż permanentny wykonuje się, aby podkreślić oczy, brwi lub usta.

    Brwi pigmentujemy dwoma sposobami. Jest to metoda cienia, czyli bardziej widoczna oraz metoda włoskowa, czyli włos po włosku. Wtedy wypełniamy pigmentem drobne, delikatne włoski w linii naturalnego łuku brwiowego. Możemy poddać również temu zabiegowi usta, żeby wyglądały ładnie, naturalnie, poprawiamy sam kontur ust klientki  tłumaczy kosmetolog. 

    Zabieg nie jest bolesny, ponieważ klientce podaje się znieczulenie. Może jednak pojawić się opuchlizna lub zaczerwienienie, które znikają w ciągu kilku godzin. Czas trwania zabiegu wynosi od trzydziestu minut do półtorej godziny. Po zabiegu kolor jest znacznie bardziej intensywny od planowanego, blednie on jednak w ciągu 4-5 dni. Po sześciu tygodniach należy wykonać korektę, która utrwali kolor. Ceny zaczynają się od ok. 400 zł za makijaż permanentny oka do ok. 1 tys. zł za makijaż brwi lub ust.

    Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu makijażu permanentnego jest ciąża, cukrzyca, nowotwory, łuszczyca skóry oraz problemy z krzepliwością krwi.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Żywienie

    Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

    Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.

    Handel

    Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

    Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

    Moda

    Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

    Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.