Newsy

Małgorzata Potocka: moja wymarzona Wielkanoc to czas spędzony z córką i wnukiem na Mazurach

2019-04-11  |  06:16

Aktorka doskonale rozumie Polaków, którzy Wielkanoc wolą spędzić na zagranicznym wyjeździe zamiast przy rodzinnym stole. Sama chętnie ucieka z Warszawy na Mazury, gdzie mieszka jedna z jej córek. Gwiazda nie przywiązuje wagi do tradycyjnego świątecznego menu, chętnie kultywuje natomiast niektóre wielkanocne zwyczaje, np. malowanie pisanek.

Małgorzata Potocka jeszcze nie odczuwa świątecznego nastroju, choć w Nowym Jorku, z którego właśnie wróciła, można już było zauważyć nadchodzącą Wielkanoc. Przejawiało się to głównie w dekoracjach witryn sklepowych, które przyciągały uwagę aktorki i jej córki Weroniki. Gwiazda jest jednak zbyt pochłonięta pracą, by myśleć o świętach – koncentruje się obecnie na montażu filmu dokumentalnego na bazie koncertu „Artyści przeciwko nienawiści” oraz remoncie domu, który chce zakończyć jeszcze przed Wielkanocą.

Ale widzę, że ludzie wszyscy za chwilę mówią: co kupujesz? Gdzie kupujesz? Jak przygotowujesz? Gdzie jedziesz? I zaczyna to do mnie powolutku ze wszystkich stron docierać, że jednak te święta się pojawiają – mówi Małgorzata Potocka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka twierdzi, że w jej rodzinie każde święta wyglądają inaczej. Obecnie najczęściej spędza Wielkanoc u córki Matyldy, w jej domu na Mazurach. Lubi tam rodzinne posiłki na tarasie i wspólne wyjścia do wiejskiego kościoła. Ma nadzieję na ładną pogodę, aby jak najpełniej cieszyć się chwilami spędzanymi w rodzinnym gronie i zabawach z wnuczkiem Tadeuszem. Zdarza się, że na święta przyjeżdża też druga córka gwiazdy, Weronika, która od kilku lat mieszka w Nowym Jorku.

Jest to chyba najmilsza forma ucieczki z miasta, to są akurat święta trochę lżejsze. My staramy się nie jeść, w związku z czym będzie jak najmniej jedzenia, natomiast na pewno będzie wspólne malowanie jajek i pewnie jakieś wyścigi, komu się to udało najlepiej – mówi Małgorzata Potocka.

W ostatnich latach coraz więcej Polaków decyduje się spędzić Wielkanoc z dala od rodzinnego stołu, zamiast tradycyjnych świąt wybierają zagraniczne wyjazdy. Małgorzata Potocka nie dziwi się takim decyzjom, zna wiele osób, które okres świąteczny traktują jako okazję do ucieczki od codzienności. Szukają one odpoczynku, nie chcą więc narażać się na stres związany z organizacją świątecznych spotkań. Aktorka uważa, że jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę nerwowy tryb życia współczesnych ludzi.

Wielu ludzi tak robi, ponieważ pracuje w korporacjach, pracuje w jakichś dzikich prywatnych firmach, które walczą o życie, albo są wielkimi biznesmenami, którzy mają nieustanny stres i potrzebują parę dni, w których mogą wyłączyć się kompletnie – mówi Małgorzata Potocka.

Gwiazdy

Baron: Dbam o siebie. To żaden wstyd dla faceta

Muzyk wypracował receptę na zdrowie fizyczne i psychiczne. Jego zdaniem wszystko to zapewnia połączenie aktywności fizycznej, odpowiedniej diety oraz otaczanie się pozytywnymi ludźmi. Podkreśla też, że w dbaniu o siebie, zwłaszcza w kwestii zdrowia, a nie urody, nie ma nic niemęskiego.

Gwiazdy

Rafał Maślak: Synek jest dla mnie teraz najważniejszy. Kamila też jest stuprocentową mamą

Chyba dobrze spełniam swoje obowiązki ojca – mówi model. Podkreśla, że niespełna trzymiesięczny synek jest dla niego obecnie najważniejszy i stara się aktywnie uczestniczyć w jego dorastaniu. Także jego żona, Kamila, świetnie odnalazła się w roli młodej mamy.

Ochrona środowiska

WWF Polska: Za 20 lat w niektórych miejscach w Polsce może zabraknąć wody. Konieczna jest większa oszczędność energii, ciepła i zużycia wody

Na jednego Polaka przypada średnio 1,6 tys. mwody w ciągu roku. Przeciętny Europejczyk ma do dyspozycji ponad 4,5 tys. m3. W Polsce zaopatrzenie opiera się przede wszystkim na wodach powierzchniowych, praktycznie nie wykorzystujemy potencjału wód podziemnych. W połączeniu z coraz większym zanieczyszczeniem wód powierzchniowych przez przemysł czy hodowle bydła oznacza to, że za 20 lat może nam zabraknąć wody. To, co może nas uratować, to oszczędzanie energii, ciepła i wody – wskazuje Mirosław Proppé, prezes Fundacji WWF Polska.

Żywienie

Dieta Polaków jest mało odżywcza. Chorują z powodu niedoborów poszczególnych witamin i składników mineralnych

Dietetycy alarmują, kiepskie jedzenie, mała aktywność fizyczna, stres, niedobór snu i zanieczyszczone powietrze przyczyniają się do nadwagi i otyłości, spadku kondycji, a w konsekwencji – do rozwoju chorób zagrażających życiu. Dlatego warto wnikliwie przeanalizować swoje codzienne menu i jak najszybciej wykluczyć z niego większość produktów zawierających nasycone kwasy tłuszczowe pochodzenia zwierzęcego. W zamian tego warto systematycznie włączać do diety na przykład komosę ryżową, warzywa sezonowe i superfoods.