Newsy

Marcin Najman organizuje pożegnalną walkę Andrzeja Gołoty: to będzie jego święto

2014-07-21  |  06:55
Marcin Najman zajmuje się organizacją pożegnalnej walki Andrzeja Gołoty, która ma odbyć się w październiku w Częstochowie. Najman zapewnia, że będzie to sportowe widowisko na najwyższym poziomie, a zarazem piękne pożegnanie 46-letniego zawodnika z boksem. Gołota, na co dzień mieszkający w Chicago, wstaje codziennie o szóstej rano, by trenować do walki.

Bokser miał okazję odwiedzić Andrzeja Gołotę kilka tygodni temu w Chicago. Według Najmana brązowy medalista olimpijski z Seulu jest w doskonałej formie.

Andrzej jest w bardzo dobrej formie fizycznej. Cały czas trenuje, codziennie rano wstaje o szóstej i idzie na siłownię, dlatego o formę fizyczną absolutnie nikt nie powinien się obawiać. Andrzej przyleci do Polski już we wrześniu, aby do tej walki trenować blisko dwa miesiące u nas, na miejscu. Myślę, że on czeka na tę walkę, bo to będzie starcie, które będzie jego pięknym pożegnaniem – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Marcin Najman.

Pożegnalna starcie, która odbędzie się 25 października w Częstochowie, będzie walką pokazową, bez werdyktu. Najman jest przekonany, że będzie to wydarzenie na najwyższym poziomie.

Tutaj nie chodziło o to, żeby on ze swoim przeciwnikiem się nokautował, tylko żeby zaprezentowali kibice mogli obejrzeć piękną walkę. To będzie po prostu święto Andrzeja, taki benefis. Pojawią się przyjaciele boksera. Nie będzie werdyktu, ale za to nie zabraknie tortu, szampana i konfetti – zdradza bokser.

Bokser zdementował również plotki, jakoby przygotowywał się do walki z Arturem Binkowskim.
 
Nigdy tej walki nie potwierdziłem. Ktoś chciał do tej walki doprowadzić, ale jej nie będzie – mówi.

Marcin Najman jest pięściarzem wagi ciężkiej. W boksie zawodowym stoczył 19 walk, z czego 15 wygrał. Z wykształcenia jest muzykiem i pedagogiem. Gra na kontrabasie oraz fortepianie.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń

Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.