Mówi: | Mateusz Sobecko |
Funkcja: | prowadzący „You Can Shake” |
Mateusz Sobecko: mógłbym prowadzić programy telewizyjne, ale nie prognozę pogody
Tancerzowi spodobała się rola gospodarza telewizyjnego show „You Can Shake”. Twierdzi, że po początkowym stresie szybko odnalazł się w nowej sytuacji, w czym pomógł mu m.in. hip-hopowy klimat programu. Nie wyklucza, że jeśli ponownie otrzyma propozycję prowadzenia programu, przyjmie ją. Musiałby to jednak być program związany z tańcem.
Mateusz Sobecko zadebiutował w roli prowadzącego w lecie tego roku. Został gospodarzem nowego tanecznego show „You Can Shake” emitowanego na platformie Player.pl. Tancerz nie ukrywa, że w pierwszej chwili telefon od producentów programu uznał za żart. Gdy jednak zrozumiał, że propozycja jest poważna, decyzję podjął w dwie minuty. Zwycięzca 8. edycji „You Can Dance” stwierdził bowiem, że jest to dla niego nowe, potencjalnie ciekawe wyzwanie.
– A że jestem osobą kreatywną, pomysłową i elastyczną, to podjąłem się tego, bo wiem, że mogę każde działanie podjąć w całości i chciałbym się pokazać w innej roli, wcielić się w inną rolę niż w rolę tancerza, czyli taką, w jakiej ludzie mnie do tej pory znali – mówi Mateusz Sobecko agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Tancerz bardzo szybko rozpoczął przygotowania do nowej roli. Na spontaniczność pozwolił sobie dopiero w czasie zdjęć, wcześniej oglądał podobnego rodzaju programy telewizyjne i obserwował zachowanie prowadzących. Twierdzi, że musiał się nauczyć nawet tak pozornie błahych rzeczy, jak odpowiednie trzymanie i podawanie mikrofonu. Pochodzący z Rudy Śląskiej tancerz miał też niekiedy problemy z odczytaniem scenariuszy.
– Jak było napisane w języku polskim, to miałem problem, niekiedy musiałem wykuć na blachę jakieś teksty, bo nie rozumiałem, co mi tam napisali. Po pierwszym odcinku się już rozwinąłem, poleciałem na spontanie, już tak, jak czułem – mówi Mateusz Sobecko.
Tancerz twierdzi, że stres towarzyszył mu do momentu rozpoczęcia zdjęć. Gdy ruszyły kamery, błyskawicznie odnalazł się w roli gospodarza. Pomogła mu w tym luźna konwencja programu – „You Can Shake” utrzymany jest bowiem w bliskim mu klimacie street dance i hip hopu.
– Otuchy dodało mi również to, że nie muszę być sztywnym prowadzącym i stać z mikrofonem, tylko mogę się wyluzować. Pierwszy odcinek zapamiętam do końca życia, bo to było naprawdę duże przeżycie – mówi Mateusz Sobecko.
Gwiazdor zapewnia, że taniec pozostał jego największą pasją, spodobała mu się jednak także praca w telewizji. Udowodnił też samemu sobie, że może robić coś innego i nie jest ograniczony do zawodu tancerza. Nie wyklucza, że gdyby ponownie otrzymał propozycję poprowadzenia programu telewizyjnego, znowu wyraziłby zgodę. Musiałby to być jednak format wpisujący się w jego osobowość i zainteresowania.
– W programie takim jak „You Can Shake” związany z tańcem, mogę się odnaleźć jako prowadzący, w innych nie wyobrażam sobie, zapowiadanie pogody czy coś innego odpada na miejscu, ale właśnie w takich klimatach bym się czuł najlepiej, w takich streetowych, hip-hopowych – mówi Mateusz Sobecko.
Nowe odcinki programu „You Can Shake” można oglądać w każdy wtorek na platformie internetowej Player.pl.
Czytaj także
- 2025-06-30: Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
- 2025-06-03: Maciej Pertkiewicz: Kasia Dowbor na planie programu interesowała się remontami i była dociekliwa. Niczego nie udawała tylko na potrzeby zdjęć
- 2025-06-02: Mateusz Banasiuk: Dużo czytam swojemu synowi, bo kiedyś mój tata też mi czytał. Lektury lepiej wpływają na jego wyobraźnię i wyciszenie niż oglądanie bajek
- 2025-05-28: Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni
- 2025-05-21: Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
- 2025-05-05: Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł
- 2025-05-22: Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki
- 2025-05-14: Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy
- 2025-05-09: Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii
- 2025-04-15: 1 mln zł na innowacyjne rozwiązania dla miast. Granty mogą otrzymać naukowcy i start-upy
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.