Mówi: | Agnieszka Dygant (aktorka) Bartłomiej Świderski (aktor) Małgorzata Kożuchowska (aktorka) |
Szczęście Agaty i Marka w 5. sezonie „Prawa Agaty” nie potrwa długo
Aktorzy nie chcą zdradzać fabuły nadchodzących odcinków, ale przyznają, że znany z poprzedniej serii bohater wywróci życie Agaty i Marka do góry nogami.
– Bartek Świderski przewija się od początku jako taki zły tego serialu. Przez niego Agata miała problemy w pierwszej serii, później pojawił się również w serii trzeciej i czwartej. Teraz powraca po raz kolejny. Nie mogę za dużo zdradzić, bo chcę, żebyście czerpali przyjemność z oglądania nowych odcinków „Prawa Agaty”. Powiem jedynie, że moja bohaterka pomści swoje nieprzespane noce i krzywdy wyrządzone jej przez Huberta – mówi Agnieszka Dygant agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Bartłomiej Świderski, odtwórca roli Huberta, dodaje, że mimo trudnej przeszłości, jego bohater i Agata będą musieli znaleźć wspólny język, ponieważ mężczyzna dysponuje informacjami, które okażą się przydatne w pracy prawniczki.
– Były takie pomysły, żeby Hubert stał się takim „Mr Trouble”. Kiedy się pojawia, Agata ma kłopoty. Dzięki swoim kontaktom i doświadczeniu Hubert ma bardzo dużo informacji na temat prowadzonych przez Agatę spraw. Ona będzie się starała te informacje od niego wyciągnąć, a on zgodzi się na tę współpracę w ramach zadośćuczynienia – tłumaczy Bartłomiej Świderski.
Znaczącą rolę w piątej serii „Prawa Agaty” odegra Maria Okońska, grana przez Małgorzatę Kożuchowską.
– Okońska, która do tej pory była raczej konserwatywną postacią, trochę nabroi. Konsekwencje jej działań będą znacznie poważniejsze od tego, do czego nas przyzwyczaiła. Nie chciałabym za dużo zdradzać, mogę tylko powiedzieć, że moja bohaterka stanie po stronie adwokatów, czyli Agaty. Najpierw będzie pomagać im niepostrzeżenie, ale kiedy odkryje, że prawda leży po stronie Przybysz, będzie walczyć o sprawiedliwość i prawdę. Konsekwencje będą bardzo poważne: Okońska wyleci z Warszawy – zdradza Małgorzata Kożuchowska.
Kożuchowska dodaje, że relacja Okońskiej z Przybysz bardzo rozwinęła się na przestrzeni pięciu serii. Panie mają za sobą epizod zazdrości o mężczyznę, ale każda z nich jest profesjonalistką w swoim fachu i potrafi oddzielić życie prywatne od zawodowego.
„Prawo Agaty” emitowane jest we wtorki o 21.30 na antenie TVN.
Czytaj także
- 2025-05-07: Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
- 2025-04-07: Różnice w prawodawstwie państw UE hamują eksport i rozwój firm. Biznes apeluje o ujednolicenie przepisów
- 2025-04-15: Obciążenia regulacyjne uderzają w branżę nowych technologii i start-upy. To może hamować innowacje
- 2025-03-25: Polityka powrotów nielegalnych imigrantów do ich krajów pochodzenia jest nieskuteczna. Trwają prace nad zmianami w prawie
- 2025-03-21: KE chce uznawania rodzicielstwa we wszystkich krajach. Europosłanka PiS nazywa to de facto legalizacją surogacji
- 2025-03-05: Małgorzata Potocka: Wydaje mi się, że ja wczoraj otworzyłam Teatr Sabat. Te 25 lat to była chwila moment
- 2025-03-17: Małgorzata Potocka: Nigdy nie przejmowałam się złą opinią, bo na ogół jest ona złośliwa, podła i pełna zazdrości. Moje spektakle są na światowym poziomie
- 2025-04-01: Małgorzata Potocka: Jestem absolutnie oddana mojemu teatrowi. Jak się robi teatr z pasji, to nie trzeba odpoczywać
- 2025-02-27: Komisja Europejska podtrzymuje dążenie do pełnej dekarbonizacji. Polityka klimatyczna zakładać będzie wsparcie przemysłu
- 2025-03-10: Wypadki pod wpływem alkoholu częściej powodują młodzi kierowcy. Sytuację poprawiają kontrole prędkości oraz stanu trzeźwości kierujących
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.