Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Newsy

Z występu Majki Jeżowskiej na Festiwalu Pol’and’Rock powstanie dokument. Nakręci go jej syn

2019-08-02  |  06:45

Majka Jeżowska jest niezwykle podekscytowana swoim występem na Festiwalu Pol’and’Rock. Będzie to dla niej wyjątkowe przeżycie po pierwsze z racji tego, że pojawi się na scenie niezwykle prestiżowej imprezy, a po drugie – jej koncert, próby, przygotowania, a także wszystko to, co dzieje się w kulisach, zostanie zarejestrowane przez kamery. Produkcją filmu dokumentalnego zajmie się syn piosenkarki. Ona sama zapowiada też, że przygotowała dla swoich fanów dużą niespodziankę. 

Gospodarzem festiwalu jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób dziękuje wszystkim za ogromne wsparcie, jakie otrzymuje podczas styczniowych finałów oraz wielu innych przedsięwzięć realizowanych w trakcie roku. Majka Jeżowska nie ukrywa, że z duża przyjemnością przyjęła zaproszenie na jedną z najbardziej ulubionych imprez Polaków, a w tym roku radość jest podwójna.

– To będzie chyba najpiękniejszy mój koncert, mam nadzieję, że nic nie wydarzy się po drodze, jedziemy całą paczką. I będzie z tego piękna pamiątka, bo prawdopodobnie powstanie z tego DVD. Mój syn ma firmę producencką, która współpracuje z amerykańskimi firmami, jeździ po całym świecie, robi dla nich filmy reklamowe. I jak usłyszał, że mama jedzie na Pol’and’Rock, to podjarał się pozytywnie i mówi: Wiesz co, to ja zrobię film o tobie, jak się przygotowujesz, jakie to jest wydarzenie, jakie to są emocje – mówi agencji Newseria Majka Jeżowska.

Wojciech Jeżowski skompletował więc profesjonalną ekipę filmową i przygotował wstępny plan działania. Kamera zarejestruje nie tylko jej koncert, lecz także kulisy tego zdarzenia.

– Wojtek zabiera kamerzystów, dźwiękowców – jednego chce wrzucić w środek tego tłumu pod sceną, jeden będzie z nami. Ale już kręcimy jakby przygotowania, są obecni na próbach, jadą z nami busem, więc będą kręcić to, co się dzieje w środku, jak wygląda atmosfera, energia w naszym zespole. Na razie kręcą, kręcą, kręcą, ale wierzę, że on ma bardzo dobry gust i będzie wiedział, co chce pokazać tym filmem – mówi Majka Jeżowska.

Poprzez ten dokument Jeżowska chciałaby udowodnić swoim fanom, że nadal drzemie w niej duży potencjał sceniczny, wciąż koncertuje i ma dużo pomysłów na przyszłość. Ci, którzy przed laty przychodzili na jej kolorowe i żywiołowe występy, mają się przekonać, że nic się nie zmieniło. Artystka wciąż kipi energią i entuzjazmem.

– Myślę, że to będzie Majka teraz, bo jaka Majka była, to każdy wie, może sobie kliknąć stare teledyski, stare występy. W sumie za dużo nie pokazuję się na jakichś wielkich medialnych imprezach, więc będzie to taka fajna wiadomość dla fanów, którzy myślą, że nic nie robię albo że zniknęłam, że jestem, że mam się dobrze. I właściwie rozkręcam się dopiero naprawdę, bo czuję tę energię od młodych ludzi, z którymi pracuję. Mamy pomysły, mamy bardzo fajny zapas i wiedzę muzyczną. I moje doświadczenie plus ich entuzjazm to jest naprawdę coś niebywałego – mówi Majka Jeżowska.

Na razie nie wiadomo, kiedy film ujrzy światło dzienne. Jeżowska tłumaczy, że materiał na pewno będzie bardzo obszerny, więc najpierw trzeba będzie go przejrzeć, zweryfikować i odpowiednio zmontować.

– Dopiero jak wszystko skręcimy i zaczną to montować, to zobaczymy, w jakiej formie to wypuścimy – czy to będzie tylko film na naszej stronie czy w sieci, czy ktoś będzie chciał taki dokument pokazać gdzieś, zobaczymy. Myślę, że materiał będzie bardzo ciekawy. Nabiegam się pewnie, a za mną kamerzyści mojego syna. Będziemy pokazywać wszystko to, co dzieje się wokół mojej osoby. Zaśpiewam wszystkie swoje największe przeboje i to w takich zaskakujących aranżacjach. Będą również raperzy, będą specjalne rapy napisane na mój temat, więc wow, nie mogę się już doczekać – mówi Majka Jeżowska.

Koncert Majki Jeżowskiej odbędzie się na Małej Scenie 3 sierpnia o godzinie 17.20.

Kalendarium

Media

Doda: dzięki Robertowi Janowskiemu spełniłam swoje dawne marzenie

Wokalistka gościła na planie nowego teleturnieju muzycznego Roberta Janowskiego. Gwiazda twierdzi, że było to zaskakująco ciekawe doświadczenie i okazja do spełnienia dawnego marzenia. Razem z Janowskim zaśpiewała bowiem piosenkę „Na strunach szyn” ze słynnego musicalu „Metro”

Seriale

Magdalena Modra-Krupska: Nasza córka zagra w serialu. Może pójdzie dalej w tym kierunku

Aktorka nie wyklucza, że jej córka pójdzie w ślady rodziców, ponieważ już teraz ma bardzo duży potencjał artystyczny. Wszystko jednak będzie zależało od niej samej, od jej wyborów i chęci rozwijania określonych pasji. Wraz z mężem nie zamierzają jej niczego narzucać czy też sugerować wyboru zawodu, ale zapewniają, że w każdej decyzji będą ją wspierać. Teraz 13-letnia Mia zdobywa doświadczenia na planie „Rodzinnego interesu”.

 

Transport

W Polsce przybywa wielbicieli zabytkowych aut. Mercedes w czołówce

Motoryzacyjne klasyki mogą być nie tylko hobby, lecz także bardzo zyskowną lokatą kapitału. Wzrost wartości rynkowej takiego pojazdu idzie w parze z mniejszą wrażliwością takiej inwestycji na wahania koniunktury, przez co jest ona relatywnie bezpieczna. Zakup zabytkowego auta o charakterze kolekcjonerskim to niemały wydatek, zaczynający się od 80–100 tys., ale mimo to w Polsce z roku na rok przybywa pasjonatów zabytkowych samochodów. Właściciele starych mercedesów spotkali się w ubiegły weekend na targach MotoClassic Wrocław.  

Seriale

Jasper Sołtysiewicz: Zanim zacząłem grać, myślałem, że aktorstwo to łatwa praca. Teraz nie mam ani jednego dnia dla siebie

Aktor ma dopiero 22 lata, a już jest wziętym aktorem serialowym. Z impetem wkroczył w branżę i mimo że stawia mu ona trudne wyzwania, to stara się dzielnie im sprostać. Nie ukrywa, że zanim trafił na plan, jego wyobrażenie o aktorstwie było zupełnie inne. Teraz już wie, że chcąc być dobrym w tym zawodzie, trzeba stale podnosić swoje kompetencje i nie można się poddawać po pierwszych niepowodzeniach. Na sukces trzeba zapracować, a on jest na dobrej drodze i dostaje coraz więcej propozycji.