Mówi: | dr Agnieszka Bliżanowska |
Funkcja: | dermatolog estetyczny |
Firma: | WellDerm |
Zmarszczki i nadmierna potliwość to największe problemy estetyczne mężczyzn
Największym problemem estetycznym są dla mężczyzn zmarszczki. Panowie nie lubią zwłaszcza poprzecznej bruzdy między brwiami, zwanej lwią zmarszczką. Może się ona pojawić już w młodym wieku, a za jej powstawanie odpowiadają uwarunkowania genetyczne, mimika twarzy oraz nieprawidłowa pielęgnacja, prowadząca do przesuszenia skóry. Lwia zmarszczka nie tylko postarza, nadaje także twarzy surowy, zagniewany wyraz.
– Możemy tutaj wykonać wypełnienie kwasem hialuronowym, który likwiduje tę zmarszczkę. Przy czym chodzi o to, żeby to zrobić tak delikatnie, żeby wyglądało jednak, że ta część pracuje. Ważne, aby nie była ona taka głęboka, żeby twarz nie wyglądała na złą i sfrustrowaną – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog estetyczny z kliniki WellDerm.
Równie często mężczyźni skarżą się na utratę jędrności i ziemisty koloryt skóry. Za te problemy odpowiedzialne są przede wszystkim stres, zmęczenie oraz niedostateczna ochrona skóry przed warunkami atmosferycznymi. W celu usunięcia skutków tych zaniedbań, dermatolodzy estetyczni proponują lifting termiczny Zaffiro.
– Jest to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenie, bo panowie lubią takie właśnie technologiczne gadżety. Jest to urządzenie, które podgrzewa głęboko skórę. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, przyjemny i nieinwazyjny. Jego efektem jest skrócenie włókien kolagenowych, które są w skórze, i stymulacja komórek, które produkują te włókna, do produkcji nowych – wyjaśnia dr Bliżanowska.
Promieniowanie podczerwone emitowane przez głowicę urządzenia Zaffiro powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry do temperatury ponad 60 stopni Celsjusza. Zabieg jest jednak bezbolesny, ponieważ skóra zostaje zabezpieczona chłodzącym żelem. Podrażnione wysoką temperaturą włókna kolagenowe kurczą się gwałtownie do swojej pierwotnej długości. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, a zmarszczki się wygładzają. Efekt ten widoczny jest już tuż po zabiegu. Twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.
– Często mężczyźni potrzebują także zabiegu toksyną botulinową na pachy, żeby zlikwidować nadmierną potliwość. Gdy żyjemy intensywnie, cały czas w stresie, musimy pokazywać, że jesteśmy cool i nic nie jest nas w stanie zestresować. A właśnie takie sytuacje codziennie w biznesie, kiedy jest dużo napięcia, sprzyjają temu, że nadmiernie się pocimy – zauważa dr Agnieszka Bliżanowska.
Nadpotliwość to nie tylko krępujący problem natury estetycznej, lecz także choroba, którą należy leczyć. Wykorzystuje się w tym celu botoks. Preparat ten jest aplikowany poprzez iniekcję w kilku miejscach w obrębie leczonego miejsca. Mogą to być pachy, dłonie bądź stopy. Czasem przed zabiegiem pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe. Efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach i utrzymują się do kilku miesięcy.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.
Problemy społeczne
Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać
Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Związku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.