Newsy

Michał Piróg: Nienawidziłem kręconych włosów, więc przez 20 lat prostowałem je keratyną. Teraz stwierdziłem, że zaryzykuję

2020-07-02  |  06:05

Tancerz przyznaje, że zmianę fryzury wymusiła na nim pandemia koronawirusa i związane z nią zawieszenie działalności zakładów fryzjerskich. Przez większość życia nie przepadał bowiem za swoimi naturalnymi, kręconymi włosami, więc najczęściej je prostował lub ścinał. Michał Piróg tłumaczy również, że okres kwarantanny starał się wykorzystywać produktywnie, nadrabiając zaległości kulturalne. Choreograf cieszy się jednak, że rzeczywistość powoli wraca do normalności, ponieważ tęsknił za spotkaniami z przyjaciółmi i aktywnością na świeżym powietrzu.

Jako tancerz i choreograf przyzwyczajony jest do regularnych treningów i ćwiczeń. W konsekwencji wielotygodniowe zamknięcie w domu było dla niego sporym wyzwaniem.

– Przywykłem do dużej aktywności fizycznej, więc na początku kwarantanny myślałem, że zamknięcie może nie być dla mnie przyjemne. Przez pierwszy tydzień ćwiczyłem w domu. Potem doznałem kontuzji, która unieruchomiła mnie na półtora miesiąca. Wiedziałem jednak, że tak czy inaczej spędziłbym ten czas w łóżku, więc nie złościłem się jakoś szczególnie. Byłem zadowolony, że to stało się w czasie izolacji, a nie wtedy, gdy już można będzie powrócić do normalnej aktywności – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Michał Piróg.  

Tancerz tłumaczy, że nie przepada za kontaktami przez internetowe komunikatory, a wideokonferencje zazwyczaj go męczą. Ceni sobie bezpośredni kontakt ze znajomymi oraz ludźmi, z którymi pracuje, dlatego dużo bardziej satysfakcjonujące są dla niego spotkania w świecie rzeczywistym. W ostatnich miesiącach odskocznią od wirtualnej codzienności była dla niego głównie literatura.  

– Nadrobiłem zaległości czytelnicze i filmowe. Stwierdzam, że książki są ciekawsze niż filmy. Myślę, że obecnie powstaje zbyt wiele nowych produkcji filmowych i trudno jest trafić na coś dobrego. Książki natomiast stale trzymają poziom. Poza tym po czasie spędzonym w domu mam już dosyć wszelkich spotkań przez internet – zaznacza.

Chociaż Michał Piróg najczęściej decydował się na krótko ścięte włosy, czasami eksperymentował z fryzurą – zmieniał kolor lub modyfikował jej kształt. Obecnie powrócił do naturalnych, kręconych włosów. Tłumaczy, że jest to dla niego odważne posunięcie, ponieważ przez całe dorosłe życie za nimi nie przepadał.

– Przez lockdown nie chodziłem do fryzjera i teraz mam na głowie loki. Pamiętam, że ostatni raz kręcone włosy miałem w drugiej-trzeciej klasie szkoły podstawowej. Potem przez 20 lat, gdy były dłuższe, prostowałem je keratyną, bo nienawidziłem kręconych włosów. Teraz stwierdziłem, że zaryzykuję – tłumaczy tancerz. 

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Handel

Sieci handlowe i producenci żywności wycofują jaja z chowu klatkowego. Już co trzecie opakowanie jaj pochodzi z chowów alternatywnych

Niemal 75 proc. Polaków negatywnie ocenia hodowlę klatkową. Podobny odsetek uważa, że firmy powinny publicznie informować o postępach w wycofywaniu jaj klatkowych. W ślad za rosnącą świadomością społeczną firmy coraz częściej rezygnują ze sprzedaży jaj od kur w klatkach. Do końca 2023 r. 161 firm działających w Polsce, w tym wszystkie największe sieci sklepów, zobowiązało się wycofać jaja klatkowe, a ponad 39 proc. z nich wdrożyło już swoje zobowiązania w życie – wynika z raportu Stowarzyszenia Otwarte Klatki i Fundacji Alberta Schweitzera.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja coraz bliższa ludzkiemu sposobowi przyswajania wiedzy. Naukowcy opracowali model, który uczy się języka tak jak dzieci

Naukowcy z Uniwersytetu Nowojorskiego opracowali model uczenia maszynowego, który naśladuje sposób, w jaki dzieci uczą się języka. Wykorzystując nagrania wideo i audio rejestrowane z perspektywy małego dziecka, model z powodzeniem nauczył się dopasowywać słowa do odpowiadających im obrazów. Wysoka, dwukrotnie większa niż w przypadku dużo większych modeli skuteczność pozwala przypuszczać, że jesteśmy bliscy zrozumienia tego, w jaki sposób dzieci zaczynają rozumieć język i go używać. Dotychczas poruszaliśmy się w obszarze niepotwierdzonych, a jedynie uprawdopodobnionych teorii.