Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Newsy

Michał Szpak: Polsat SuperHit Festiwal poprowadzę na totalnym luzie i z dozą przymkniętego, mrugającego oka

2019-05-10  |  06:18

Wokalista debiutuje w nowej roli. Na scenie Polsat SuperHit Festiwal pojawi się nie tylko jako nagrodzony platynową płytą artysta, lecz także jako gospodarz jednego z koncertów. Już dziś zapowiada, że zgromadzonej w sopockiej Operze Leśnej publiczności nie pozwoli się nudzić. 

Piąta edycja Polsat SuperHit Festiwal odbędzie się w dniach 24–26 maja w sopockiej Operze Leśnej. Podobnie jak w poprzednich latach i tym razem pierwsze dwa dni festiwalu przeznaczone będą na koncerty, trzeciego natomiast na scenie zaprezentują się kabaretony. Imprezę rozpocznie piątkowy koncert platynowy – wystąpią w nim artyści, których albumy osiągnęły platynowy status, m.in. Maciej Maleńczuk, Tulia, IRA, Varius Manx oraz Michał Szpak. Wokalista zaprezentuje się sopockiej publiczności także w roli gospodarza wieczoru.

Może być śmiesznie i mam nadzieję, że tak właśnie będzie, na totalnym luzie i z dozą przymkniętego, mrugającego oka – mówi Michał Szpak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalista nie ukrywa, że nie ma jeszcze pomysłu na ten wyjątkowy wieczór. Jest przekonany, że koncepcję zachowania na scenie wypracuje podczas prób, już na sopockiej scenie.

Na pewno postaram się nie dać zwariować, bo trema to będzie mój najgroźniejszy rywal w tej sytuacji – mówi Michał Szpak.

Artysta, znany z zamiłowania do ekstrawaganckich strojów, nie tylko scenicznych, zapowiada, że pod tym względem także nie zawiedzie sopockiej publiczności. Wystąpi w kilku kostiumach, które zostały już zaprojektowane. Wokalista nie chce jednak zdradzać szczegółów, żeby nie pozbawiać widzów niespodzianki.

Postaram się, żeby nie było nudno. Myślę, że będzie po prostu przyjemnie, kolorowo i z lekką nutką ekstrawagancji – mówi Michał Szpak.

Wokalista zdradza, że pomysły na stroje sceniczne to zazwyczaj efekt burzy mózgów, jaką odbywa ze swoimi przyjaciółmi i stylistami. Wspólnie zastanawiają się nad tym, jakie kostiumy będą dobrze wyglądać podczas występu i z jakich tkanin należy je uszyć.

I później wychodzę na scenę w kompletnym stroju. Jest to zawsze przemyślane, nic nigdy teoretycznie nie jest spontaniczne, ale czasami jednak jest, różnie bywa – mówi Michał Szpak.

Kalendarium

Media

Doda: dzięki Robertowi Janowskiemu spełniłam swoje dawne marzenie

Wokalistka gościła na planie nowego teleturnieju muzycznego Roberta Janowskiego. Gwiazda twierdzi, że było to zaskakująco ciekawe doświadczenie i okazja do spełnienia dawnego marzenia. Razem z Janowskim zaśpiewała bowiem piosenkę „Na strunach szyn” ze słynnego musicalu „Metro”

Seriale

Magdalena Modra-Krupska: Nasza córka zagra w serialu. Może pójdzie dalej w tym kierunku

Aktorka nie wyklucza, że jej córka pójdzie w ślady rodziców, ponieważ już teraz ma bardzo duży potencjał artystyczny. Wszystko jednak będzie zależało od niej samej, od jej wyborów i chęci rozwijania określonych pasji. Wraz z mężem nie zamierzają jej niczego narzucać czy też sugerować wyboru zawodu, ale zapewniają, że w każdej decyzji będą ją wspierać. Teraz 13-letnia Mia zdobywa doświadczenia na planie „Rodzinnego interesu”.

 

Transport

W Polsce przybywa wielbicieli zabytkowych aut. Mercedes w czołówce

Motoryzacyjne klasyki mogą być nie tylko hobby, lecz także bardzo zyskowną lokatą kapitału. Wzrost wartości rynkowej takiego pojazdu idzie w parze z mniejszą wrażliwością takiej inwestycji na wahania koniunktury, przez co jest ona relatywnie bezpieczna. Zakup zabytkowego auta o charakterze kolekcjonerskim to niemały wydatek, zaczynający się od 80–100 tys., ale mimo to w Polsce z roku na rok przybywa pasjonatów zabytkowych samochodów. Właściciele starych mercedesów spotkali się w ubiegły weekend na targach MotoClassic Wrocław.  

Seriale

Jasper Sołtysiewicz: Zanim zacząłem grać, myślałem, że aktorstwo to łatwa praca. Teraz nie mam ani jednego dnia dla siebie

Aktor ma dopiero 22 lata, a już jest wziętym aktorem serialowym. Z impetem wkroczył w branżę i mimo że stawia mu ona trudne wyzwania, to stara się dzielnie im sprostać. Nie ukrywa, że zanim trafił na plan, jego wyobrażenie o aktorstwie było zupełnie inne. Teraz już wie, że chcąc być dobrym w tym zawodzie, trzeba stale podnosić swoje kompetencje i nie można się poddawać po pierwszych niepowodzeniach. Na sukces trzeba zapracować, a on jest na dobrej drodze i dostaje coraz więcej propozycji.