Newsy

Michał Żebrowski: Nie wiem, czy mam dystans do siebie, ale na pewno moja żona ma dystans do mnie

2014-10-20  |  06:55
Mówi:Michał Żebrowski
Funkcja:aktor, dyrektor Teatru 6. piętro
  • MP4
  • Michał Żebrowski, który często spotyka się z zarzutami o brak dystansu do samego siebie, pokazuje zupełnie inną twarz na swoim fanpage'u na Facebooku. Strona redagowana jest wspólnie z Aleksandrą Adamczyk, żoną aktora.

    Żebrowski zaskoczył fanów, kiedy umieścił na swojej stronie żartobliwy film, na którym ćwiczy na siłowni na świeżym powietrzu, zwanej również „placem zabaw dla seniora”. Wideo opatrzone tytułem „Wiedźmin na emeryturze” spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem fanów aktora.

    – Nie wiem, czy mam dystans do siebie, ale na pewno moja żona ma dystans do mnie. Kiedy publikuje jakiś film, pyta mnie, jaki powinienem dać komentarz i wtedy ja mówię: „Dawaj ten komentarz”. Czasami ją to bawi. A jeżeli ją bawi, to mam wrażenie, że podoba się również ludziom, którzy to oglądają – mówi w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Michał Żebrowski.

    Aktor zdradza, że jego żona, która jest 15 lat od niego młodsza, dużo sprawniej radzi sobie z korzystaniem z internetu oraz mediów społecznościowych.

    – Moja żona jest bardzo normalną osobą, w dobrym tego słowa znaczeniu, z poczuciem humoru i przede wszystkim z dystansem do mnie. Te środki przekazu są jej o wiele bliższe – tłumaczy Żebrowski.

    Michał Żebrowski przyznaje, że ćwiczenia fizyczne – nie tylko w stylu „Wiedźmina na emeryturze” – są nieodłącznym elementem zawodu aktora, zwłaszcza po przekroczeniu czterdziestego roku życia. Gwiazdor musiał z powodu kontuzji barku przerwać treningi bokserskie, ale regularnie ćwiczy, by być w formie.

    Bieżnia czy jakiś ogólnorozwojowy trening to obowiązek każdego aktora po czterdziestce. Jeżeli aktor chce uprawiać czynnie i wiarygodnie ten zawód, to po prostu musi dbać o kondycję, bo inaczej przez ten zaległy tłuszcz w tętnicach nie może myśleć – uważa.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Edukacja

    Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

    Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

    Media

    Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

    Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

    Prawo

    Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

    Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.