Newsy

Ewa Minge projektuje już nie tylko ubrania. Na świecie uznanie zyskują projektowane przez nią łazienki

2013-10-28  |  11:22
Ewa Minge pracuje już nie tylko nad projektami ubrań, ale także nad autorską kolekcją sztuki użytkowej do domu. Jej projekty, a szczególnie łazienki cieszą się coraz większą popularnością, a ona sama zapewnia, że dba o najmniejszy szczegół każdej rzeczy firmowanej swoim nazwiskiem. Furorę na świecie już robią zaprojektowane we współpracy z Marmorinem oryginalne wanny.

To jest coś, co ja sobie w nocy wymyśliłam, narysowałam, potem ulepiliśmy to z moimi architektami z gliny, takie malutkie miniaturkowe wanny. Potem się okazało, że żaden program komputerowy na świecie nie jest w stanie zrobić tych krzywizn, które my żeśmy zrobili, bo to są specjalne krzywizny, takie jakby ktoś usiadł na poduszkę, wgiął tą poduszkę swoim własnym ciężarem  – opowiada projektantka o pracy przy linii produktów Interior Design.

Zdaniem Ewy Minge w Polsce nie brakuje dobrych firm, ale często nie mają odwagi na design z wyższej półki.

Wybieram najlepszych polskich producentów z dużym doświadczeniem, którzy potrafią stworzyć produkt doskonały, produkt luksusowy. Nie tylko pięknie wygląda, ale się go pięknie użytkuje. W nim się odpoczywa, przy pomocy niego sprawia się sobie przyjemność, on cieszy oko, ale też wszystkie pozostałe zmysły – opisuje projektantka.

Ewa Minge dodaje, że na końcu jest jeszcze jeden czynnik – to się musi sprzedać. Polka zdradziła też agencji informacyjnej Newseria Lifestyle, że razem z architektami zaprojektowała także swój pierwszy budynek. Ma nadzieję, że będzie on czymś wyjątkowym na skalę światową. 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.