Mówi: | Katarzyna Zawadzka |
Funkcja: | prezes zarządu |
Firma: | Hexeline |
Jesienno-zimowe stylizacje nie muszą być obszerne i bezbarwne. W tym sezonie modne są wysokie kozaki i oryginalne nakrycia głowy
Zimą również można wyglądać stylowo i kobieco, a przy tym nie marznąć. Trzeba tylko umiejętnie zestawiać ze sobą poszczególne części garderoby, dobierać szlachetne tkaniny, a całość podkreślać wyrafinowanymi dodatkami. Kiedy na zewnątrz panują ujemne temperatury, najlepiej sprawdzają się ubrania z wełny i kaszmiru, a stylizację doskonale uzupełniają gustowne nakrycia głowy – czapki i kapelusze.
– Jeżeli chcemy wyglądać dobrze i kobieco, a jednocześnie nie chcemy marznąć, to przede wszystkim musimy zwracać uwagę na to, z jakich tkanin wykonane są ubrania, które mamy w garderobie. Nic nie ogrzeje nas tak jak wełna czy kaszmir. Według mnie są to dwie podstawowe tkaniny – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Katarzyna Zawadzka, prezes zarządu Hexeline.
Zdaniem Katarzyny Zawadzkiej stylizacje na sezon jesienno-zimowy wcale nie muszą być obszerne, bezbarwne i mało gustowne. W tym czasie warto wprowadzać żywe kolory i ciekawe printy. Można również włączać lekkie elementy garderoby, które chociażby w zestawieniu ze skórzanymi kozakami dodadzą klasy i nonszalancji.
– Bardzo mocnym trendem są teraz buty za kolano. Zakładamy krótką sukienkę lub krótką spódniczkę, rajstopy, na te rajstopy kozaki za kolano i niemal cała noga jest przykryta – mówi Katarzyna Zawadzka.
Dobrym sposobem na zapewnienie ciału odpowiedniej temperatury jest również ubiór na tzw. cebulkę. W stylizacjach zimowych doskonale sprawdza się na przykład średniej grubości kurtka w zestawieniu z futrzaną kamizelką, obszerną etolą lub wełnianym kominem.
– Polecam zimą body pod ubrania. Praktycznie go nie widać, jest bardzo wygodne i stanowi warstwę ochronną – tłumaczy Katarzyna Zawadzka.
Zimą nie można zapominać również o wszelkiego rodzaju szalikach, wełnianych chustkach i nakryciu głowy. Gustownie dobrane dodatki są doskonałym uzupełnieniem każdej stylizacji.
– Możemy być ubrane bardzo prosto i zwyczajnie, natomiast kapelusz, czapka z pomponem czy beret będą wykończeniem. Możemy wybierać i przebierać, bo jest masa okryć głowy, niezliczona liczba kolorów, fasonów, materiałów. Uważam, że absolutnie powinnyśmy je nosić – mówi Katarzyna Zawadzka.
Warto też pamiętać o rękawiczkach. Mogą być klasyczne, wełniane, zamszowe, futerkowe, skórzane z dżetami, w kontrastowych kolorach lub z oryginalnym wzorem – wszystko zależy od gustu i okazji. Ważne, żeby chroniły dłonie przed zimnem i pozwalały skórze rąk oddychać.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.