Mówi: | Omenaa Mensah |
Funkcja: | prezenterka |
Omenaa Mensah o sesji ze zwierzętami: nie działa im się krzywda, nic złego nie zrobiłam
Sesja miała miejsce w cyrku Zalewski. Omenaa Mensah pozowała w strojach z wieczorowej kolekcji „Charm of the night” marki Chaos. Modelce towarzyszyły egzotyczne zwierzęta, na co dzień występujące na cyrkowej arenie. Omenaa Mensah zapewnia, że podczas całej sesji zwierzęta były otoczone troskliwą opieką.
– Tym zwierzętom nie działa się żadna krzywda. Najważniejsze było ich samopoczucie. Zwierzęta wychodziły na 3-4, do 5 minut, pojawiały się koło mnie i wtedy te zdjęcia były realizowane. Przy tym zawsze byli opiekunowie, zawsze było jedzenie – zapewnia gwiazda w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Obrońcy praw zwierząt uważają jednak, że prezenterka nie powinna brać udziału w sesji realizowanej w cyrku. W internetowych komentarzach piszą o fatalnych warunkach, w jakich żyją tam zwierzęta, o brutalnych metodach tresury i głodzeniu. Ich zdaniem firma Chaos, a także Omenaa Mensah, decydując się na sesję zdjęciową w cyrku, promują przemoc wobec zwierząt.
– Oczywiście, obrońcy zwierząt będą zawsze bardzo mocno stać za tym, że zwierzętom nie może się dziać krzywda. Ale z drugiej strony, przecież większość z nas je mięso czy chodzi w butach ze skóry. Musielibyśmy więc zrezygnować z wielu spraw w naszym życiu – uważa Omenaa Mensah.
Znana prezenterka ujawnia, że bolą ją krzywdzące komentarze internautów i zarzuty o nieetycznym postępowaniu. Przyznaje jednak, że nawet na swoim profilu na Facebooku pozwala na swobodne ich wyrażanie.
– Jak najbardziej rozumiem obrońców zwierząt i jak najbardziej jestem za tym, żeby zwierzętom nie robić krzywdy. Natomiast tutaj, w przypadku mojego udziału w sesji zdjęciowej, chyba trochę za mocno zostałam skrytykowana. Ale oczywiście żyjemy w wolnym kraju, każdy może swoje zdanie wypowiedzieć – uważa pogodynka.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.