Mówi: | Tomasz Olejniczak (projektant) Weronika Książkiewicz (aktorka) |
Powstała kolekcja ubrań inspirowana Weroniką Książkiewicz
Tomasz Olejniczak stawia na materiały najwyższej jakości: gipiury, koronki i skóry. W autorskiej kolekcji eksperymentuje z zaskakującym połączeniem faktur i nietypowymi zestawieniami. Projektant nakłada na siebie tkaniny o podobnym odcieniu, dzięki czemu tworzy wyjątkowy efekt monochromatycznego wzoru. To elegancja w nonszalanckim wydaniu.
– Ta kolekcja powstawała długo, bardzo się nad nią skupiałem, żeby była bardzo różnorodna, ale spójna zarazem, że nie jestem w stanie wyłonić jednego outfitu, który jest tylko moim dzieckiem. Myślę, że najbardziej bym brał pod uwagę połączenie skóry z gipiurą – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Tomasz Olejniczak, projektant.
Kolory proponowane przez Tomasza Olejniczaka to biel, ecru, pudrowy róż, błękit, a także ciepłe odcienie maliny i czerwieni. Kolekcja nosi nazwę "Véronique" i została stworzona z myślą o Weronice Książkiewicz.
– Kolekcja była inspirowana kobietą zmysłową, seksualną, taką totalnie sensualną do granic wytrzymałości, kobieta charyzmatyczną, ale też odważną. Czyli najzwyczajniej w świecie jak tytuł kolekcji „Véronique” – Weroniką Książkiewicz – tłumaczy Tomasz Olejniczak.
Weronika Książkiewicz często pojawia się na czerwonym dywanie w kreacjach Tomasza Olejniczaka. W 2012 roku jako modelka prezentowała jego projekty podczas Fashion Week w Łodzi.
– Nasza znajomość jest niezwykle twórcza z tego powodu, że my się po prostu nie zgadzamy ze sobą. On nigdy mi nie ulega, a ja nigdy nie jestem ślepo zachwycona wszystkim, co on robi. Zawsze jest jakiś problem, przy każdej stylizacji, zawsze coś albo mnie nie pasuje, albo jemu. Są sprzeczki, wymiana argumentów i dzięki temu powstają nowe fajne rzeczy, przez to tworzymy coś więcej – mówi Weronika Książkiewicz, aktorka.
Tomasz Olejniczak w ciągu trzech lat zdobył uznanie i zaufanie wielu gwiazd. Przez wiele z nich jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich projektantów.
– Tomek napisał do mnie przepięknego maila, który był podparty piękną sesją zdjęciową do jego pierwszej kolekcji i w ten sposób zaprosił mnie na swój pierwszy pokaz. Najpierw umówiliśmy się na kawę, uszył dla mnie specjalnie sukienkę na ten pokaz i od tego czasu jesteśmy razem – dodaje Weronika Książkiewicz.
Na pokazie Tomasza Olejniczaka pojawiły się m.in. Agnieszka Popielewicz, Paulina Sykut, Magda Steczkowska, Aleksandra Kisio i Omenaa Mensah.
Czytaj także
- 2025-04-09: Jeszcze większe wsparcie dla konkurencyjności i rozwoju polskiej gospodarki. BGK prezentuje nową strategię
- 2025-03-28: Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE
- 2025-03-13: Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza
- 2025-02-17: K. Śmiszek: Działania USA to atak na sądownictwo międzynarodowe. To zagrożenie dla praw ofiar zbrodni wojennych
- 2025-01-22: T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
- 2025-01-28: Europoseł AfD: Elon Musk poprawił nasz wizerunek za granicą. Jego wsparcie nam pomaga
- 2025-01-21: Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
- 2025-02-05: Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
- 2024-11-28: 1 grudnia nowa Komisja Europejska rozpoczyna prace. W składzie pierwszy raz komisarze ds. mieszkalnictwa oraz obronności
- 2024-11-18: Maciej Rock: „Must Be the Music” to jeden z moich ulubionych programów. Szczególnie wspominam Korę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.