Newsy

W tym sezonie dla dzieci modne ubrania skórzane i w ćwieki

2013-11-18  |  06:10
Mówi:Małgorzata Przyłęcka
Funkcja:stylista dzieci
  • MP4
  • Trendy w modzie dziecięcej nie różnią się zbytnio od trendów w modzie dla dorosłych. Akcesoria, buty, kurtki, odzież elegancka i codzienna – tu wybór dla dzieci jest równie duży jak przy tradycyjnych kolekcjach. Styliści radzą jednak, by nie przywiązywać nadmiernej wagi do mody dla najmłodszych.

    Na targach mody we Florencji okazało się, że największą grupą odbiorców mody dziecięcej są Rosjanie. Oni napędzają trendy, a w ich guście leży przepych, stąd projektanci starają się sprostać tym wymaganiom. Obecnie w modzie dziecięcej królują świecące materiały, skóra, ćwieki i futra.

    Skóra i futra pojawiają się zazwyczaj w stylizacjach eleganckich, tych bardziej wizytowych. Są one zwłaszcza w modzie dla dziewczynek. Pojawiają się jako akcesoria, np. kołnierzyki, wykończenia przy rękawach, w kurteczkach – mówi Małgorzata Przyłęcka, stylista dzieci.

    Styliści podkreślają, dziecko powinno się ubierać przede wszystkim wygodnie i odpowiednio do pogody. Trendy są tutaj na drugim miejscu. Oczywiście co roku sklepy oferują nam nowe kolekcje odzieży dziecięcej. Popularne sieciówki jak H&M, Zara, Reserved Kids, buty Bartek, Peacocks oferują ubrania zgodne z obowiązującymi trendami i w modnej kolorystyce. Wybierając jednak ubranie dla dziecka kierujmy się jego jakością.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Media

    Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

    Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

    Handel

    Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

    Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

    Media

    Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

    W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.