Newsy

Bogna Sworowska: Za każdym razem, gdy przekroczę prędkość, zatrzymuje mnie policja. Takie mam szczęście

2017-05-11  |  07:00

Jestem bezpiecznym i odpowiedzialnym kierowcą – mówi była modelka. Twierdzi, że jako młoda dziewczyna lubiła szybkie, sportowe samochody, dziś jednak jeździ znacznie ostrożniej. Zdarza jej się jednak przekroczyć dozwoloną prędkość, choć zawsze kończy się to mandatem.

Bogna Sworowska uważa się za fankę motoryzacji, głównie ze względów estetycznych. Twierdzi, że jest typową kobietą, która w samochodach zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd nadwozia i jego kolor, nie zna się natomiast na kwestiach technicznych, tak istotnych dla większości mężczyzn. Nie przywiązuje również uwagi do modeli i marek samochodów. 

Najważniejsze, że wiem, gdzie wlać paliwo i płyn do spryskiwaczy. Wydaje mi się, że to jest naprawdę bardzo dużo – mówi Bogna Sworowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Modelka uważa, że kobiety traktują samochód niemal jak drugi dom, miejsce, w którym czują się dobrze i swobodnie. Wiele pań wykonuje makijaż w aucie, wozi w bagażniku buty na zmianę. Dla mężczyzn samochód jest natomiast fajnym gadżetem. Gwiazda zauważyła, że nawet jej partner, charakteryzujący się dużym dystansem do rzeczywistości, czerpie wyjątkową radość z testowania kolejnych modeli aut. Zdaniem modelki tak właśnie powinno zresztą być.

– To jest ta część luksusu, która powinna sprawiać nam przyjemność. I to bez znaczenia, czy to bardzo drogi samochód, czy mniej drogi. Powinniśmy mieć taki, na jaki nas stać i żeby nas cieszył. Samochód to ogromna przyjemność – mówi Bogna Sworowska.

Gwiazda nie ukrywa, że jej gust odnośnie samochodów zmieniał się wraz z wiekiem. Jako dwudziestolatka lubiła auta sportowe, przystosowane do szybkiej jazdy. Uwielbiała wówczas także jazdę na motocyklach. Z czasem, w miarę dojrzewania, zaczęła podchodzić inaczej do kwestii bezpieczeństwa jazdy. Wiele zmienił również fakt, że została matką. 

– Jestem teraz kierowcą bardzo bezpiecznym, odpowiedzialnym. Często się warszawscy kierowcy na mnie denerwują i różnie się zachowują mówi Bogna Sworowska.

Modelka twierdzi, że stara się jeździć zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Zdarza jej się jednak przekroczyć dozwolony limit prędkości.

– Jak tylko mój syn powie: mama daj tam trochę czadu, to zawsze policja mnie zatrzyma. Takie mam szczęście – mówi Bogna Sworowska.

Do dziś pamięta swoją pierwszą jazdę samochodem w roli kierowcy. Twierdzi, że był to dla niej ogromny stres, podobnie jak lekcje z nauczycielem przed egzaminem na prawo jazdy.

– Kiedyś było inaczej, rodzina, przyjaciele uczyli nas tych pierwszych jazd w lecie, na łące – na łące chociaż nie można było trafić w drzewo. Natomiast ta pierwsza jazda z nauczycielem czy egzaminatorem to ogromy stres mówi Bogna Sworowska.

Modelka do dziś, widząc na drodze osobę uczącą się jazdy lub zdającą egzamin, odczuwa dla niej głębokie współczucie. Obecnie prowadzenie samochodu jest dla niej czynnością automatyczną, do której jest przyzwyczajona. Pamięta jednak czasy, gdy wykonanie każdego manewru było dla niej koszmarem.

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dziś premiera drugiego albumu Wiktora Dyduły. „Serwuję dużą gamę najróżniejszych emocji”

Artysta jest niezwykle podekscytowany premierą swojego drugiego albumu, bo jak podkreśla, podaje słuchaczom siebie „na widelcu”, bez żadnych filtrów i zbędnych masek. Serwuje wszystko to, co odczuwa: smutek, radość, niepokój, nadzieję, a przede wszystkim miłość. Wiktor Dyduła zaznacza, że płyta „Tak jak tutaj stoję” dedykowana jest tym, którzy w muzyce cenią szczerość i prawdziwe emocje bez lukru. Krążek zawiera 12 emocjonalnych piosenek, w tym odtworzony 40 mln razy, nominowany do Fryderyków 2025 singiel „Tam słońce, gdzie my”.

Telekomunikacja

Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.

Konsument

Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.