Newsy

Rafał Jonkisz: W samochodach dla mnie najważniejsze są aspekty wizualne. Auto musi mieć jeszcze sportowy pazur

2019-05-22  |  06:16

Model nie ukrywa, że jest estetą, dlatego dla niego najważniejszy jest niebanalny design samochodu. Najlepiej, by pojazd jednocześnie miał opływowe kształty, bogato wyposażone wnętrze i dużo koni mechanicznych pod maską. Jeśli chodzi o rodzaj nadwozia, to w grę wchodzi wersja sedan albo coupé.

Rafał Jonkisz podkreśla, że pewnie czuje się za kierownicą, a najwięcej przyjemności sprawia mu jazda szybka, ale nie agresywna. Przy wyborze odpowiedniego auta zwraca uwagę przede wszystkim na jego wygląd zewnętrzny.

– W samochodach najważniejsze są aspekty wizualne, więc bardzo cenię sobie design i auta, które wewnątrz są wykonane z jakościowych materiałów. Ważne, żeby miały jeszcze sportowy pazur. Szukam go przede wszystkim po sylwetce samochodu, po tym, jak jest skonstruowany wizualnie, czy jest opływowy, czy wygląda niczym zdjęty z toru wyścigowego. Ale wiadomo, że tutaj chodzi też o osiągi. To jest coś, co kocha każdy facet, więc jak najbardziej to do mnie przemawia – mówi agencji Newseria Rafał Jonkisz.

Model podkreśla, że najbardziej preferuje samochody w wersji sedan, które są postrzegane jako auta eleganckie i luksusowe, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne.

– Było trudno przerzucić się z hatchbacka na sedan, bo jest to samochód dużo większy, więc na początku było to dość problematyczne. Ale teraz jest świetnie. Cenię sobie komfort, powierzchnię, objętość i miejsce, które jest wewnątrz, więc jak najbardziej sedan do mnie przemawia. Choć też nie ukrywam, że lubię też samochody typu coupé, bo są auta sportowe, więc jako młody człowiek po prostu lubuję w takich – mówi Rafał Jonkisz.

Jonkisz przyznaje, że zdarza mu się kręcić filmiki w samochodzie, ale tylko wtedy gdy zasiada w fotelu pasażera. Czasem dzieli się z fanami swoimi spostrzeżeniami, innym razem poleca im fajną muzykę.

– Różne rzeczy pokazuję. Zależy od dnia i tego, co chcę przekazać odbiorcom. Czasem jest to nawet muzyka, prosta muzyka, która leci i fajne widoki, pejzaże, oczywiście wnętrze samochodu, które bardzo sobie cenię – mówi Rafał Jonkisz.

Jonkisz prawo jazdy ma od dwóch lat. Zdanym egzaminem pochwalił się fanom na Facebooku. Jak podkreśla, samo opanowanie techniki jazdy nie sprawiło mu żadnych problemów. Dużo większą uwagę trzeba było jednak przyłożyć do testów.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.