Newsy

Tomasz Barański: Często się spieszę. Dostałem kiedyś mandat z dużą liczbą punktów karnych

2016-03-16  |  06:55

Jestem dynamicznym człowiekiem i to się przekłada na jazdę samochodem – przyznaje Tomasz Barański. Tancerz nie ukrywa, że zdarzyło mu się otrzymać mandat z dużą liczbą punktów karnych. Złamał wówczas kilka przepisów ruchu drogowego.

Tomasz Barański twierdzi, że jego podejście do motoryzacji zmienia się wraz z wiekiem. Obecnie przy wyborze nowego samochodu kieruje się raczej jego funkcjonalnością i komfortem jazdy, a nie osiągami w zakresie prędkości. 35-letni tancerz zaczyna myśleć o przyszłości, kupując najnowsze auto zwrócił więc uwagę m.in. na jego pojemność.

– Jestem w takim wieku, że może niedługo będę miał rodzinę, także odpowiednia wielkość auta jest ważna. Poza tym dużo jeżdżę po Polsce, występuję, także to musi być funkcjonalny samochód i taki, który będzie mi naprawdę służył – mówi Tomasz Barański agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Tancerz twierdzi, że lubi płynną, dynamiczną jazdę. W dużej mierze wynika to z dużej liczby codziennych obowiązków zawodowych najczęściej musi się szybko i sprawnie przemieszczać po mieście.

– Często się spieszę, bo mam dużo obowiązków i po prostu frunę z jednego miejsca na drugie. I to chyba dosyć dynamicznie jeżdżę. W ogóle na co dzień jestem dynamiczną osobą, a to przekłada się na jazdę samochodem – mówi Tomasz Barański.

Tancerz nie ukrywa również, że zdarzało mu się naruszyć przepisy ruchu drogowego. Dobrze pamięta mandat, który raz za to otrzymał policja przyznała mu wówczas dużo punktów karnych. Obecnie Barański stara się jeździć ostrożniej.

– To bolało naprawdę bardzo, bardzo. Kilka przekroczeń tam było rzeczywiście, wstyd się przyznać, też się gdzieś spieszyłem, to jednak nie popłaca mówi Tomasz Barański.

Tancerz spędza obecnie dużo czasu na sali treningowej, gdzie przygotowuje się do kolejnych odcinków programu „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami”. W 5. edycji tanecznego show telewizji Polsat Barański partneruje wokalistce Katarzynie Stankiewicz.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.