Mówi: | Liber |
Funkcja: | raper |
Liber o piosence nagranej wspólnie z Barbarą Kurdej-Szatan: Basia jest aktorką przez duże A
Barbara Kurdej-Szatan oraz Liber, zdobywca tytułu Artysta Roku Eska Music Awards i VIVA Comet Awards, wykonali nową wersję piosenki „Dzień dobry, kocham cię” z repertuaru grupy Strachy Na Lachy. Aranżacja powstała na potrzeby filmu o tym samym tytule w reżyserii Ryszarda Zatorskiego, który 7 listopada trafi na ekrany kin. – Basia jest aktorką przez duże A – chwali koleżankę raper.
Liber miał okazję współpracować z Kurdej-Szatan przy dwóch swoich poprzednich teledyskach. Wspólna aranżacja hitu Strachy Na Lachy to dla artysty sposób na zrewanżowanie się koleżance.
– To nasza wersja, nasze spojrzenie na piosenkę „Dzień dobry, kocham cię” zespołu Strachy na Lachy. To fajna zabawa, jakieś wyzwanie, mam nadzieję, że sprostaliśmy i że ta piosenka w naszym wykonaniu będzie się podobać. Jestem zadowolony i bardzo kibicuję Basi w tym debiucie filmowym. Jestem cały podekscytowany tym, jak to będzie, trzymam kciuki – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Liber.
Liber i Kurdej-Szatan poznali się kilka lat temu w Poznaniu, gdzie jako początkująca aktorka grała w jednym z lokalnych teatrów. Raper był wówczas pod wrażeniem talentu Kurdej-Szatan, która w spektaklu śpiewała i tańczyła. Od tego czasu aktorka wystąpiła w dwóch teledyskach Libera, wspólne wykonanie „Dzień dobry, kocham cię” to pierwsza tak poważna współpraca pary.
– Basia jest aktorką przez duże A, bo jest wykształconą aktorką. Podczas mojego pierwszego teledysku „Tak miało być” Basia grała wraz z innym kolegą ze szkoły, i dali taki popis na planie. Grali wtedy scenę dość namiętną, Pierwszy raz widziałem to od kuchni – wspomina.
Liber ma w najbliższych planach występ na dużej imprezie sylwestrowej wspólnie z Natalią Szroeder, z którą współpracuje od dwóch lat.
– Świetnie nam się układa współpraca. Nagrywaliśmy właśnie nowe demo, czyli jeszcze niepełne utwory, ale szukamy kolejnej wspólnej piosenki. Myślę, że jest duża szansa, że się niedługo pojawi. W przyszłym roku na pewno będziemy wspólnie koncertowali – mówi Liber.
Komedia romantyczna „Dzień dobry, kocham cię” z Barbarą Kurdej-Szatan i Aleksym Komorowskim w rolach głównych trafi na ekrany kin 7 listopada.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.