Newsy

Maria Sadowska pisze kolejne scenariusze filmowe i nagrywa płytę

2013-10-17  |  09:00

Maria Sadowska, jurorka show „The Voice of Poland” nie zwalnia tempa. Artystka w przerwach między programem nagrywa nową płytę i pisze kolejny scenariusz na film. Przyznaje, że taki natłok obowiązków jej nie przeszkadza.

Dla Marii Sadowskiej, występy w talent show to tylko część pracy, którą ma na co dzień. Gwiazda w rozmowie z agencją informacyjną Newseria
Lifestyle zdradziła, że intensywnie pracuje m.in. nad nowymi filmami.

W zasadzie powstały nawet trzy scenariusze. Na, który z nich uda się znaleźć pieniądze i który z nich zostanie skierowany do produkcji,
 to jest jeszcze wielka niewiadoma
– powiedziała Maria Sadowska. – Zanim w ogóle film powstanie, to niestety jest zawsze kilka lat, więc jesteśmy na etapie przygotowywania się do następnych produkcji.

Artystka w sumie nakręciła do tej pory 5 filmów, których była reżyserką ale i scenarzystką. Ostatni pt. „Dzień Kobiet” odniósł duży sukces.

Piosenkarka nagrywa również nową płytę.

Jest szansa, że się uda i płyta wyjdzie w przyszłym roku na wiosnę – zapowiada Sadowska.

Artystka nie zdradziła jeszcze szczegółów nowego krążka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.