Mówi: | Dawid Kwiatkowski |
Funkcja: | wokalista |
Na nowej płycie Dawida Kwiatkowskiego będzie więcej elektroniki. Premiera albumu w listopadzie
Materiał na czwartą płytę Dawida Kwiatkowskiego powstawał miedzy innymi w Kazimierzu Dolnym. Wokalista i jego muzycy właśnie w tym klimatycznym miasteczku szukali natchnienia i inspiracji. Nowy album pojawi się w sklepach w listopadzie. Poprzednia płyta Kwiatkowskiego „Pop & Roll” okryła się platyną jeszcze przed premierą. Żaden polski wokalista nie może się pochwalić takim sukcesem.
Kwiatkowski zdradza, że w nowym albumie będzie sporo elektronicznych brzmień, ale ze smakiem i bez zbytniej przesady. Nie zabraknie też kompozycji charakterystycznych dla jego indywidualnego stylu.
– Byliśmy miesiąc w Kazimierzu Dolnym, zamknęliśmy się tam w pięknym pensjonacie i robiliśmy muzykę. Płyta wychodzi już w listopadzie, więc mamy bardzo dużo pracy – mówi Dawid Kwiatkowski agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Artysta przyznaje, że ma teraz mało czasu na odpoczynek. Poza pracą nad kolejnym albumem intensywnie koncertuje i jest jurorem w nowym programie „Super Dzieciak”. Show będzie można oglądać na antenie Polsatu od października.
– Oczywiście prócz płyty i muzyki na topie w mojej głowie jest teraz program. Bardzo się tym jaram – przyznaje Dawid Kwiatkowski.
Dawid Kwiatkowski jest jednym z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Jego oficjalny profil na Facebooku śledzi ponad 250 tys. osób. Wokalista przyznaje, że nie męczy go zainteresowanie i uwielbienie fanek, wręcz przeciwnie – uważa to za wartość dodaną swojego zawodu.
– Jestem zdania, że nie ma co narzekać, jak się czegoś chciało. Może nie spodziewałem się, że aż tyle mnie spotka, ale bardzo się cieszę, bo to wszystko jednak jest bardzo pozytywne. I tu nie ma sobie co radzić z fanami, tu trzeba po prostu z nimi być. Mam fajną relację z nimi, jest świetnie – dodaje Kwiatkowski.
Pierwsza płyta Kwiatkowskiego „9893” ukazała się w listopadzie 2013 roku. Sześć miesięcy później została wydana w wersji akustycznej. Trzeci album „Pop & Roll” trafił na półki sklepów muzycznych pod koniec 2014 roku.
Czytaj także
- 2025-05-05: Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł
- 2025-04-15: 1 mln zł na innowacyjne rozwiązania dla miast. Granty mogą otrzymać naukowcy i start-upy
- 2025-04-10: Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać
- 2025-04-23: Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
- 2025-04-04: Dziś premiera drugiego albumu Wiktora Dyduły. „Serwuję dużą gamę najróżniejszych emocji”
- 2025-03-19: Kajra: Sławomir zaskakuje mnie i totalnie zachwyca każdym utworem. Jego teksty i muzyka są zupełnie na innym poziomie
- 2025-03-11: Dawid Kwiatkowski: W programie „MBtM” były wyznania miłości w moim kierunku. To było miłe, ale za uczestnikiem musi iść też dobra muzyka
- 2025-03-26: Patricia Kazadi: To będzie bardzo pracowita wiosna. Pracuję nad własną muzyką
- 2025-03-13: Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza
- 2025-03-24: Julia Kamińska: Materiał z mojej debiutanckiej płyty jest kontrowersyjny i raczej ciężki, ale ludzie chcą tego słuchać
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę
Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.