Newsy

Natalia Kukulska w projekcie Spiritual Freelance w czasie Warsaw Fashion Weekend

2013-10-04  |  10:30
Mówi:Natalia Kukulska
Funkcja:wokalistka
 • MP4

  Podczas tegorocznego Warsaw Fashion Weekend wokalistka Natalia Kukulska wraz z projektantką Violą Śpiechowicz zaprezentują wspólny projekt. Projekt nazywa się „A Spiritual Freelance”. Nazwa jest Violi Spiechowicz. Przede wszystkim jest to połączenie duchowe i kulturowe różnych sztuk  podkreśla Natalia Kukulska.

  Spiritual Freelance to performance przygotowany przez projektantkę Violę Śpiechowicz , szwajcarską wokalistkę tybetańskiego pochodzenia – Dechen Shak-Dasay oraz jedną z najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki – Natalię Kukulską. Dopełni on pokaz najnowszej kolekcji projektantki.

    Pokaz jest inspirowany Tybetem, pojawiają się mantry transowe, które powodują, że można kompletnie się unieść przez moment, bo powtarzanie pewnych ważnych słów powoduje, że człowiek jest uspokojony,czuje się bezpiecznie i dzieje się coś ciekawego w naszych myślach – powiedziała Agencji Informacyjnej Newseria Lifestyle  Natalia Kukulska.

  Wokalistka łączy to ze swoją muzyką. Zaśpiewa po polsku i po angielsku. 

    Te wszystkie kultury fajnie się przenikają. Na scenie będzie z nami muzyk, który będzie grał na instrumencie sitar. Będzie również mój mąż Michał Dąbrówka, który zagra na perkusji i będziemy śpiewać na żywo – zapowiada Kukulska. 

  Jak podkreśla, wydarzenie to zapowiada się wyjątkowo interesująco.

   Viola zawsze funduje coś niesztampowego, ciekawego, bo ona się nie boi przełamywania tego co modne, tego co oczywiste, tego co w trendach, chociaż zawsze te trendy mam wrażenie wyprzedzała – zauważa Kukulska.

  Kalendarium

  Więcej ważnych informacji

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Handel

  Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

  Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

  Media

  Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

  Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

  Media

  Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

  Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.