Mówi: | Beata Marek |
Funkcja: | brafitterka marki Dalia |
Odpowiednio dobrana bielizna wyszczuplająca pozwoli ukryć nawet kilka centymetrów
Bielizna modelująca pozwala zmniejszyć obwód talii nawet o kilka centymetrów. Aby jednak efekt był zadowalający, należy kupić bieliznę o odpowiednim kroju i rozmiarze. W przeciwnym wypadku wygląd sylwetki nie zostanie poprawiony, zaś klientka będzie się czuła nieatrakcyjnie oraz niekomfortowo.
Istnieje wiele rodzajów bielizny modelującej dopasowanych do poszczególnych partii kobiecego ciała: figi, body, legginsy czy rajstopy, a nawet sukienki. Dla kobiet bardziej wymagających zaprojektowano specjalne body mocno wyszczuplające brzuch i plecy oraz podnoszące linię biustu.
– W zależności od tego, co klientka chce wymodelować, dobiera się odpowiedni rodzaj bielizny modelującej. Na przykład sukienka modelująca jest najczęściej wybierana przez panie, które bardzo często noszą sukienki bądź spódnice. Jest bardzo wygodna, nie roluje się ani nie podwija, idealnie modeluje biodra i uda – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Beata Marek, brafitterka marki Dalia.
Bieliznę modelującą powinno się kupować w profesjonalnych sklepach, w których doradcy pomagają wybrać rozmiar bielizny i dopasować ją do typu sylwetki. Odpowiednio dobrana bielizna będzie niewidoczna pod ubraniem, nawet w przypadku grubszych modeli zaprojektowanych z myślą o noszeniu w zimie.
– Na chłodniejsze dni proponowane są grubsze rajstopy, które podnoszą pośladki bądź modelują mocno uda. Figi wyszczuplające z wyższym stanem są popularne wśród pań noszących spódnice ołówkowe z wysokim stanem. Modelują one sylwetkę, wygładzają brzuch i wszystkie niedoskonałości – tłumaczy Beata Marek.
O wyborze rozmiaru bielizny modelującej decyduje to, jakich efektów oczekujemy. Przed kupnem należy zmierzyć obwód wybranej części ciała i dopasować go do rozmiaru. Wbrew powszechnej opinii nie należy kupować mniejszej bielizny, mając nadzieję, że jej działanie będzie skuteczniejsze. Za mały rozmiar oznacza brak komfortu w użytkowaniu oraz nieatrakcyjny wygląd.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.