Mówi: | Osi Ugonoh |
Funkcja: | modelka |
Osi Ugonoh: Lubię lato za możliwość noszenia szortów i spódniczek. Ale za upałami nie przepadam
Pod względem stylówki wolę lato od zimy – twierdzi modelka. Lubi nosić krótkie spódniczki i szorty zamiast ciężkich zimowych kurtek. Podkreśla jednak, że za zbyt wysokimi temperaturami także nie przepada, choć zazwyczaj dziwi to Polaków.
Rodzice Osi Ugonoh pochodzą z Nigerii, ona jednak przyszła na świat w Gdańsku. Studiowała natomiast w Irlandii, jest więc przyzwyczajona raczej do europejskiego niż afrykańskiego klimatu. Gwiazda twierdzi, że ekstremalne upały, jakie w sierpniu panowały w Polsce, wcale jej nie cieszyły. Nie przepada bowiem za tak wysokimi temperaturami.
– Patrząc na mnie, każdemu się wydaje, że jestem w swoim żywiole, ale wolę, jak jest dwadzieścia parę stopni, to są idealne temperatury dla mnie – mówi Osi Ugonoh agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Modelka bardzo lubi jednak lato, głównie ze względu na możliwość noszenia lekkich strojów i ciekawszych stylizacji. Zimę woli obserwować z okna, pokryty śniegiem świat nabiera bowiem wyjątkowego piękna.
– Ale jak chodzi o stylizacje, to podczas zimy jest nieco trudniej, bo trzeba cały czas kurtki, spodnie, a jednak wolę spódniczki, szorty, więc pod względem stylówki to wolę chyba lato – mówi Osi Ugonoh.
Lato to czas odpoczynku i spowolnienia codziennego biegu, w tym roku modelka nie mogła sobie jednak pozwolić na urlop. Podkreśla, że odpoczywa, gdy ma wokół siebie członków bliskiej rodziny, nie narzeka więc na brak wakacyjnych wyjazdów. Najważniejsza jest dla niej więź z rodziną, głównie z trzema siostrami oraz bratem.
– Moja siostra u mnie była przez dłuższy czas, niedługo przylatuje moja mama i młodsza siostra, więc jest rodzinnie i to jest dla mnie najważniejsze – mówi Osi Ugonoh.
Modelka zapewnia, że mimo licznego potomstwa w rodzinie nigdy nie było kłótni.
– Mój brat jest 8 lat starszy ode mnie, bardziej się go bałam, nie kłóciłam się z nim za bardzo – mówi.
Mimo braku urlopu Osi Ugonoh nie czuje się zmęczona i już myśli o czekających ją nowych projektach. Nie zdradza szczegółów, zapewnia jednak, że wszystkie będą bardzo ciekawe.
Czytaj także
- 2024-11-20: Średnio co trzy dni zamykana jest w Polsce księgarnia. Branża apeluje o regulacje porządkujące rynek
- 2024-10-31: Rosnące ceny energii i usług podbijają inflację. W pierwszej połowie przyszłego roku będzie się utrzymywać około 5-proc. wzrost cen
- 2024-11-07: Eksport produktów spożywczych z Polski spowalnia. Producentom coraz trudniej konkurować niższą ceną
- 2024-11-04: Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
- 2024-10-30: Wraca temat zakazu hodowli zwierząt na futra. Polska może dołączyć do 22 krajów z podobnymi ograniczeniami
- 2024-10-22: Wiarygodność ekonomiczna Polski sukcesywnie się pogarsza. To negatywnie wpływa na postrzeganie Polski przez inwestorów
- 2024-11-12: W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
- 2024-10-17: Sztuczna inteligencja coraz mocniej wchodzi w medycynę. Potrzebna wielka baza danych pacjentów
- 2024-10-04: Szybko rośnie liczba osób z ostrą infekcją układu oddechowego, w tym grypy. Szczyt zachorowań przypadnie już na drugą połowę października
- 2024-11-13: Polska ochrona zdrowia niegotowa na kolejny kryzys. Eksperci: nie wyciągnęliśmy lekcji z pandemii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.