Newsy

Paris Hilton zamawia ubrania od polskiego projektanta. Są także przyjaciółmi.

2013-11-06  |  09:40
Polski projektant mody – Daniel Jacob Dali przyjaźni się z Paris Hilton. Najpierw dziedziczka fortuny Hiltonów zachwyciła się jego projektami, teraz łączą ich już nie tylko zawodowe relacje. Często można ich spotkać na wspólnych imprezach w klubach na Ibizie.

Daniel Jacob Dali przyznał, że Paris Hilton nie jest już tylko jego klientką, ale bardzo bliską mu osobą. Zaczęło się od współpracy przy projektowaniu sukienek, a skończyło na przyjaźni.

– Paris to bardzo sympatyczna, wesoła i spontaniczna osoba, taka jak ja. Szalona, lubi się bawić do samego rana – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Daniel Jacob Dali, projektant mody.

Wiele spędzonych razem godzin, wspólne imprezy, podobne zainteresowania. Projektant mówi, że zna Paris „od podszewki”.

– Może zdradzę, lubi się napić shota, tak jak Polacy piją. To jest taki szczegół, którego nigdy nigdzie nie mówiłem – podkreśla polski projektant.

Daniel Jacob Dali utrzymuje bliskie kontakty z inną zagraniczną gwiazdą - Naomi Campbell. Ostatnio potwierdził, że była modelka rzeczywiście ma problemy z naturalnymi włosami i musi nosić sztuczną fryzurę.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.