Mówi: | Daniel Jacob Dali |
Funkcja: | projektant mody |
Paris Hilton zamawia ubrania od polskiego projektanta. Są także przyjaciółmi.
Daniel Jacob Dali przyznał, że Paris Hilton nie jest już tylko jego klientką, ale bardzo bliską mu osobą. Zaczęło się od współpracy przy projektowaniu sukienek, a skończyło na przyjaźni.
– Paris to bardzo sympatyczna, wesoła i spontaniczna osoba, taka jak ja. Szalona, lubi się bawić do samego rana – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Daniel Jacob Dali, projektant mody.
Wiele spędzonych razem godzin, wspólne imprezy, podobne zainteresowania. Projektant mówi, że zna Paris „od podszewki”.
– Może zdradzę, lubi się napić shota, tak jak Polacy piją. To jest taki szczegół, którego nigdy nigdzie nie mówiłem – podkreśla polski projektant.
Daniel Jacob Dali utrzymuje bliskie kontakty z inną zagraniczną gwiazdą - Naomi Campbell. Ostatnio potwierdził, że była modelka rzeczywiście ma problemy z naturalnymi włosami i musi nosić sztuczną fryzurę.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.