Newsy

Paula Tumala: Mam kompleksy i chciałabym wyglądać zupełnie inaczej

2020-09-15  |  06:17

Modelka nie ukrywa, że nie jest zadowolona ze swojego powrotu do formy po porodzie. Tu i ówdzie pozostały jeszcze dodatkowe kilogramy i trudno jest jej się ich pozbyć. Podkreśla też, że w obecnej sytuacji opieka nad córeczkami pochłania jej wiele czasu, a kiedy znajdzie się już wolna chwila, to jest zbyt zmęczona, by zadbać o siebie. Najbardziej doskwiera jej brak snu.

W połowie stycznia Paula Tumala urodziła bliźniaczki, Nadię i Anastazję. Modelka podkreśla, że macierzyństwo daje jej dużo szczęścia i radości, a jednocześnie wiąże się z ogromnym wysiłkiem i permanentnym zmęczeniem. Dziewczynki potrzebują jej uwagi niemal 24 godziny na dobę.

– Chyba największym problemem u mnie jest to, że jestem po prostu niewyspana. Mama, która ma jedno dziecko, wtedy, kiedy ono idzie spać, może odpocząć. U mnie niestety jest zupełnie inaczej, bo kiedy jedna córeczka kładzie się spać, to druga się budzi. Kiedy one we dwie śpią, to jest maksymalnie 20 minut, może pół godziny, wtedy się zastanawiam, czy wypić kawę, czy iść umyć zęby, czy włączyć pranie. Czasami  w ciągu doby uda mi się maksymalnie dwie do trzech godzin przespać w jednym ciągu – mówi agencji Newseria Paula Tumala.

Nie ukrywa, że stara się wrócić do formy sprzed ciąży i czuje w tej kwestii presję. Z doświadczenia jednak wie, że wymaga to sporego wysiłku, silnej woli i dyscypliny. Z podziwem patrzy więc na kobiety, którym udaje się niemal błyskawicznie zrzucić zbędne kilogramy.

– Mnie wychodzi to trochę gorzej. Może jestem mniej zorganizowana, ale był moment, że bardzo to przeżywałam i czułam się mega źle ze sobą, bo wchodziłam na Instagram i patrzyłam, że kobiety zaraz po ciąży wychodziły z płaskim brzuchem, a ja mam nadal taki pięciomiesięczny brzuszek, jakbym była nadal w ciąży. Przez pewien okres był to dla mnie problem, natomiast staram się nie myśleć o tym – mówi.

Modelka podkreśla jednak, że nauczyła się cierpliwości i wierzy w to, że z czasem uda jej się osiągnąć wymarzony efekt i znów będzie mogła pochwalić się idealną sylwetką.

– To nie jest tak, że zupełnie nie przejmuję się swoim ciałem, bo z tyłu głowy mam kompleksy. Chciałabym wyglądać zupełnie inaczej, ale są rzeczy ważne i ważniejsze. Dlatego dla mnie najważniejsze dzisiaj jest zdrowie moich dzieci, a na mnie jeszcze przyjdzie czas – dodaje Paula Tumala.

Gwiazda stara się więc nie załamywać, bo zdaje sobie sprawę z tego, że każda kobieta dochodzi do siebie w swoim tempie. Ma na to wpływ wiele czynników,  wśród nich predyspozycje genetyczne, wiek, stan zdrowia przed ciążą, w trakcie i po niej, a także rodzaj porodu.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.