Newsy

Paula Tumala: Przy dziewczynkach są takie momenty, że opadam z sił. Marzę, aby usiąść i odpocząć

2020-12-15  |  06:26

Modelka od roku jest matką Nadii i Anastazji. Dobrze pamięta, jakie odczucia i emocje towarzyszyły jej w momencie, kiedy dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniaczek. Niepewność, strach i obawy mieszały się z ogromną radością. Na szczęście ciąża przebiegała bez większych zakłóceń. Słowianka Donatana zauważa też, że wychowywanie bliźniaków to nie to samo co wychowywanie dwójki dzieci w różnym wieku.

Paula Tumala wspomina, że ciąża bliźniacza była dla niej sporym zaskoczeniem.

– Do momentu, kiedy podczas trzeciego USG dowiedziałam się, że będę miała bliźniaczki, wszystko było super. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że ciąża, którą noszę pod sercem, jest jedną z najtrudniejszych ciąży, ponieważ jest ona jednojajowa, jednokosmówkowa. Wiedziałam, że są bliźniaki, ale nie wiedziałam, że są różne konfiguracje, że właśnie z jednego jajeczka powstaje dwójka dzieci, i dopiero wtedy zaczęłam się troszeczkę więcej dowiadywać – mówi agencji Newseria Lifestyle Paula Tumala.

Modelka nie ukrywa, że kiedy usłyszała tę wiadomość, pojawił się niepokój, jak jej organizm poradzi sobie w tej sytuacji i czy płód będzie rozwijał się prawidłowo.

– Mój lekarz prowadzący zabronił mi absolutnie czytać w internecie na ten temat i też tak uczyniłam, bo w przeciwnym razie dostałabym zamętu. Natomiast powiedział mi obrazowo, jak może ewentualnie być, że po prostu jedno dziecko może zjadać drugie. Jednak u mnie, całe szczęście, ja śmieję się, że jednak ktoś nade mną czuwał, że u mnie wszystko przebiegało jak najbardziej dobrze. Natomiast był taki moment, gdzie były tylko złe wyniki, a jeżeli chodzi o te osiem miesięcy, zanim urodziły się moje dzieci, to były chyba jedne z najpiękniejszych ośmiu miesięcy w moim życiu – mówi.

Paula Tumala przyznaje, że spełnia się w roli matki. Choć przy dwójce dzieci jest bardzo dużo pracy, to jednak ich uśmiech rekompensuje wszystkie trudy i całe zmęczenie.

– Bardzo dużo kobiet pisze mi, że mnie podziwia. I pierwsza odpowiedź, jaka mi przychodzi na myśl i jak odpowiadam moim obserwatorkom, to mówię im, że w pewien sposób sama siebie podziwiam. Jest ciężko, ale matka natura wiedziała, co robiła i my kobiety jesteśmy do tego stworzone, więc każda z nas by sobie poradziła. Wiadomo, że są gorsze i lepsze momenty, ale za jakiś czas to zaowocuje, chociażby to niewyspanie – mówi modelka.

Podkreśla, że macierzyństwo i wychowywanie bliźniaków to niezwykle duże wyzwanie dla kobiety. To pielęgnowanie ich indywidualności, z jednoczesnym wsparciem dla tej więzi, która łączy rodzeństwo. Ciężko też zsynchronizować ich oczekiwania, bo albo w danym momencie chcą tego samego, albo czegoś zupełnie innego.

– Z jednym dzieckiem łatwo sobie ułożyć harmonogram dnia, łatwo uregulować sobie te godziny, natomiast gdy jest dwójka, a one są zupełnie inne i mają różne temperamenty, to nie jest łatwo. Jeżeli chodzi o radzenie sobie ze snem, to przychodzi moment, że dziewczynki czasami zasypiają o godzinie 21.00–22.00, więc na koniec dnia ja już zastanawiam się, czy iść włączyć pranie, czy położyć się, odpocząć, czy włączyć jakiś serial. Po prostu są takie momenty, że już opadam z sił i jedyne, o czym marzę, to właśnie albo usiąść i odpocząć, albo od razu wskoczyć do łóżka – mówi Paula Tumala.

Jak przyznaje, przy dwójce niespełna rocznych dzieci matce trudno jest wygospodarować czas wolny dla siebie. Ale mimo wszystko trzeba próbować tak ułożyć harmonogram dnia, żeby udało się wziąć głęboki oddech i mieć choć chwilę na drobne przyjemności.

– Staram się jak najbardziej zorganizować ten czas dla siebie, może niecodziennie wychodzę na dwór, bo chociażby pandemia też to uniemożliwia. Ale staram się chociaż w domu mieć dla siebie chwilę, żeby zrobić sobie makijaż, żeby ładnie się ubrać. Ja wiem, że to jest może głupie, bo w domu nikt mnie nie widzi, ale staram się sama dla siebie. Wiadomo, to nie są godziny, ale nawet te 30–40 minut, kiedy mój partner zajmuje się dziewczynkami, to już jest coś w ciągu dnia – dodaje modelka.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Joanna Racewicz: Szczepienie to była świadoma decyzja mojego syna. Chcę zwalczyć wirusa, który zabił w Polsce prawie 80 tys. ludzi

Dziennikarka na Instagramie opublikowała zdjęcie ze szczepienia 13-letniego syna. Zaznacza, że nie miała żadnych wątpliwości przed podjęciem tej decyzji. Joanna Racewicz ma świadomość tego, że temat szczepień dzieci w Polsce nadal jest kontrowersyjny. Priorytetem jest dla niej jednak szczęście, zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Zauważa, że dla osób w wieku dojrzewania szczególnie ważny jest kontakt z przyjaciółmi i bliskimi. Szczepionka pozwala na powrót do normalności. Zaszczepieni mogą bez obaw podróżować i cieszyć się codziennością.

Gwiazdy

Karolina Bielawska (Miss Polonia 2019): Ostatni rok zmienił moje życie o 180 stopni. Nie chciałam budować fałszywego wizerunku, byłam sobą

Miss Polonia 2019 jest usatysfakcjonowana tym, co udało jej się osiągnąć przez rok panowania jako miss. Modelka nie siedziała bowiem bezczynnie, lecz cały czas starała się działać w różnych obszarach. Przede wszystkim jest dumna ze swojej aktywności charytatywnej. Udało jej się bowiem zaangażować w kilka akcji, dzięki którym mogła pomóc innym. Zapewnia więc, że nadal, choć już bez korony na głowie, będzie kontynuować te projekty. Miss Polonia 2019 podkreśla też, że stając się osobą publiczną, nabrała większej pewności siebie i nawiązała wiele wartościowych kontaktów.

Internet

Media przyszłości będą mocno spersonalizowane. Śledzenie zachowań użytkowników pozwoli zaoferować w pełni dostosowane kanały telewizyjne czy stacje radiowe

Media przechodzą obecnie cyfrową rewolucję. Po przejściu na cyfrowy sposób nadawania głównym trendem jest przenoszenie treści do sieci. To właśnie internet staje się podstawowym narzędziem medialnym, chociaż te tradycyjne – telewizja czy radio – także stale się zmieniają. W przyszłości będą mocno zindywidualizowane, nadawcy będą mogli wyświetlać spersonalizowane treści dla konkretnego odbiorcy, podobnie jak dziś wyświetlane są spersonalizowane reklamy w mediach społecznościowych. Zmienia się także konsumpcja treści, przechylająca coraz częściej szalę na model subskrypcyjny.