Newsy

Paweł Tur: Muzyk powinien być niespełniony przez całe życie. Moim celem jest zdobycie całego wszechświata muzycznego

2021-02-05  |  06:16

Wokalista zwraca uwagę, że czas pandemii dla znacznej części społeczeństwa jest bardzo trudny. Wiele osób straciło pracę, co jest powodem problemów finansowych. Ponadto ciągłe siedzenie w domu daje się we znaki i obniża nastroje. Muzyk zaznacza jednak, że mimo wszelkich niedogodności stara się nie tracić nadziei. Zawsze patrzy w przyszłość z uśmiechem i zauważa pozytywne aspekty codzienności. Zamierza nie porzucać planów, tylko dalej realizować swoje cele i spełniać marzenia.

Paweł Tur tłumaczy, że niezwykle ważne dla niego jest to, by nieustannie motywować ludzi. Najnowsza piosenka wokalisty pod tytułem „Wiosna” jest rytmiczna i energetyzująca. To melodia, która ma za zadanie wprawić słuchaczy w dobry nastrój i zarazić ich pozytywnym myśleniem.

– Jestem optymistą, nigdy się nie załamuję. Teraz mamy ciężki czas. Ludzie mają problemy z pracą. Panuje duże zamieszanie z otwieraniem nowych biznesów. Ludzie chcą normalności i jeśli możemy dać im chociaż chwilę oddechu, róbmy to – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Paweł Tur.

Wokalista nie wyklucza, że jeśli obostrzenia w Polsce nie zostaną zniesione, najprawdopodobniej będzie zmuszony do tego, by wyjechać za granicę. Zauważa, że inne kraje dają większą swobodę artystom i pozwalają im na regularną pracę. Paweł Tur tęskni za kontaktem z publicznością i bardzo brakuje mu występów na żywo.

– Duszę w sobie to, że nie mogę wyjść do ludzi, zagrać koncertu. Chętnie wyjadę za granicę i tam będę koncertować, ponieważ obostrzenia są mniej restrykcyjne niż w Polsce. Jeśli mogę dać innym ułamek dobrej energii, staram się do tego dążyć. To jest dla mnie bardzo ważne – tłumaczy.

Chociaż młody wokalista nieustannie zaskakuje publiczność nowymi utworami, podkreśla, że w zanadrzu ma jeszcze wiele pomysłów. Mimo pandemii nie chce się zatrzymywać, ponieważ zależy mu na ciągłym rozwoju. Zaznacza, że jego zdaniem artysta zawsze powinien dążyć do realizowania nowych wyzwań. Stagnacja jest najgorszym, co może przytrafić się muzykowi.

– Mam w sobie jednocześnie szczęście i niespełnienie. Uważam, że muzyk powinien być niespełniony przez całe życie. Powinien wytyczać sobie wciąż nowe cele. Moim celem jest zdobycie całego wszechświata muzycznego. Ta myśl mnie napędza. Podobnie jak poznawanie ludzi. Nowo napotkane osoby zarażają mnie energią, dzięki czemu ja później mogę emanować nią wokół. Musimy ciągle dążyć do realizacji marzeń – zaznacza Paweł Tur.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.