Mówi: | Piotr Rubik |
Funkcja: | kompozytor |
Piotr Rubik: w programie „Aplauz, aplauz!” już ze dwa razy płakałem ze wzruszenia
W programie „Aplauz, aplauz!” nie tylko dzieci spełniają swoje marzenia o śpiewaniu – mówi Piotr Rubik. Jego zdaniem także wielu dorosłych uczestników talent show odkrywa w sobie talent i pasję do śpiewu. Muzyk nie ukrywa, że występy niektórych duetów wywołały w nim silne emocje, zdarzyło mu się nawet płakać ze wzruszenia.
Program „Aplauz, aplauz!”, oparty na schemacie hiszpańskiego „Levántate”, to nowy talent show telewizji TVN. W programie do rywalizacji stają nie tylko uzdolnione wokalnie dzieci, lecz także ich dorośli opiekunowie. Występy ocenia publiczność – klaszcząc i wstając z miejsc – oraz jury w składzie: Piotr Rubik, Ania Rusowicz i Małgorzata Ohme. Piotr Rubik twierdzi, że jest pod dużym wrażeniem programu. Spodziewał się bowiem kolejnego talent show, tymczasem „Aplauz, aplauz!” to program, w którym poprzez piosenki ludzie przekazują swoje prawdziwe emocje.
– Ludzie, którzy stworzyli duety, matka i syn, córka i tatuś, babcia i wnuczka, i tak mają dobrane piosenki, że ich historie z życia wplatają się w te piosenki, te piosenki opowiadają o nich samych, przez co są bardzo prawdziwe i bardzo często nam się po prostu łza kręci w oku, bo nie spodziewaliśmy się aż takich emocji – mówi Piotr Rubik agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Zdaniem muzyka wszyscy uczestnicy programu z odcinka na odcinek są coraz lepsi. Duża w tym zasługa trenerek wokalnych – Magdy Steczkowskiej i Majki Jeżowskiej, które pomagają im w przygotowaniach. Piotr Rubik nie ukrywa, że już kilkakrotnie zdarzyło mu się wzruszyć, słuchając występów uczestników, a nawet płakać.
– Już chyba dwa razy płakałem. Autentycznie. Taka łza wzruszenia, pozytywnego, to jest bardzo piękne. Okazuje się, że najfajniejszym sposobem na spędzenie czasu i to polecam wszystkim, jest pójść sobie razem pośpiewać, pograć, przytulić się. „Aplauz, aplauz!” to bardzo rodzinny program z dobrymi emocjami – mówi Piotr Rubik.
Muzyk zapewnia, że stara się być wesołym i sympatycznym jurorem. Przed każdym odcinkiem podkreśla też, że udział w programie ma być przede wszystkim zabawą, aby żaden z uczestników, który odpadnie, nie traktował tego jako tragedii. Znacznie ważniejszy jest bowiem fakt, że będą mieli pamiątkę na całe życie, bo się przełamali i dali dobry występ. Piotr Rubik podkreśla też, że wielu uczestników innego show – „Mali Giganci” – dziś występują z nim podczas koncertów.
– Fajnie jest być w programie, w którym występuje Piotr Rubik, bo jest to najlepsza forma castingu i pokazania swoich umiejętności. Nawet, jeżeli odpadniesz z tego programu, to ja już cię pamiętam i niewykluczone, że kiedyś zadzwonię i zaproszę cię właśnie do wspólnego teledysku albo na koncert, albo coś w tym rodzaju – mówi Piotr Rubik.
Zdaniem muzyka w programie „Aplauz, aplauz!” nie tylko dzieci spełniają swoje marzenia o występie scenicznym. Wielu rodziców, wyciszonych w pierwszych odcinkach, z czasem odkrywa swój talent. Stają się wtedy bardziej pewni siebie i lepiej czują się na scenie niż ich dzieci. Bardzo często dodają od siebie krótkie solówki lub układy taneczne. Piotr Rubik nie ukrywa, że kiedyś chciałby zaśpiewać w takim duecie ze swoimi córkami.
– Bardzo często śpiewamy sobie, gramy. Mam nadzieję i byłoby to dla mnie dużym wyróżnieniem, gdybym w przyszłości tak jak uczestnicy tego programu zaśpiewał ze swoimi córkami w duecie na wspólnej scenie, bo widzę ich radość, widzę, jak się spełniają marzenia – mówi Piotr Rubik.
Program „Aplauz, aplauz!” można oglądać w każdą sobotę, o godz. 20.00, na antenie telewizji TVN. Gospodynią talent show jest Agnieszka Szulim.
Czytaj także
- 2025-04-04: Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona
- 2025-03-27: Powstanie europejska strategia dotycząca zdrowia psychicznego młodych. Kraje łączą siły, by chronić ich przed cyberzagrożeniami
- 2025-03-25: Brakuje kompleksowej strategii dotyczącej uzależnień dzieci i młodzieży. Problemem nie tylko alkohol i nikotyna
- 2025-04-02: Zapobieganie cyberuzależnieniom wśród dzieci wymaga dużego zaangażowania rodziców. Zakazy nie są wystarczające
- 2025-03-20: Piotr Zelt: Planuję wziąć udział w wyścigach kolarskich Gran Fondo. Trenuję cztery razy w tygodniu
- 2025-03-21: KE chce uznawania rodzicielstwa we wszystkich krajach. Europosłanka PiS nazywa to de facto legalizacją surogacji
- 2025-03-18: Europa będzie się zbroić. Musi być gotowa na atak Rosji na kraj NATO w ciągu kilku najbliższych lat
- 2025-03-21: Ukraińska kultura cierpi na wstrzymaniu pomocy z USA. Wiele projektów potrzebuje wsparcia UE
- 2025-03-12: Przyspiesza proces wstąpienia Mołdawii do UE. Unia przeznaczy dla tego kraju ponad 1,8 mld euro wsparcia
- 2025-03-11: Dawid Kwiatkowski: W programie „MBtM” były wyznania miłości w moim kierunku. To było miłe, ale za uczestnikiem musi iść też dobra muzyka
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dziś premiera drugiego albumu Wiktora Dyduły. „Serwuję dużą gamę najróżniejszych emocji”
Artysta jest niezwykle podekscytowany premierą swojego drugiego albumu, bo jak podkreśla, podaje słuchaczom siebie „na widelcu”, bez żadnych filtrów i zbędnych masek. Serwuje wszystko to, co odczuwa: smutek, radość, niepokój, nadzieję, a przede wszystkim miłość. Wiktor Dyduła zaznacza, że płyta „Tak jak tutaj stoję” dedykowana jest tym, którzy w muzyce cenią szczerość i prawdziwe emocje bez lukru. Krążek zawiera 12 emocjonalnych piosenek, w tym odtworzony 40 mln razy, nominowany do Fryderyków 2025 singiel „Tam słońce, gdzie my”.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.