Newsy

Po ponad 20 latach przerwy Joe Cocker wydał album koncertowy

2013-10-21  |  06:30
Mówi:Paweł Sztompke
Funkcja:dziennikarz muzyczny
Firma:Program I Polskiego Radia
 • MP4
 • Koncertowa płyta Joe Cocker'a „Fire It Up Live” została zarejestrowana na koncercie w Kolonii w kwietniu 2013 roku. Za reżyserię materiału odpowiadał Nick Wickham, współpracujący do tej pory m.in. z Red Hot Chili Peppers oraz Foo Fighters.

  Według Pawła Sztompke z I Programu Polskiego Radia, Joe Cocker jest w dobrej kondycji, a jego kompozycje brzmią równie dobrze jak za dawnych lat.

  Jak się okazuje 70-tka na karku nie przeszkadza w utrzymywaniu świetnej formy muzycznej. „Fire It Up Live” jest płytą estradową, powiązaną z wydanym w poprzednim roku krążkiem, którym Joe Cocker powrócił po bardzo długiej przerwie.  Artysta śpiewa zarówno klasyki z lat 70., jak i piosenki ze swojej ostatniej płyty – mówi Paweł Sztompke agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

  Na najnowszej płycie Cockera usłyszymy jego największe przeboje, m.in. “With A Little Help Of My Friends”, “You Can Leave Your Hat On”, “Unchain My Heart”, “Summer In the City” oraz "N'oubliez Jamais” i „Hard Knocks”.

  Ten album przeznaczony jest dla wszystkich, którzy kochają mocne, męskie brzmienia. Dla sentymentalnych osób, wychowanych na takiej muzyce, będzie on miłym przypomnieniem starszych utworów. Co prawda jest to płyta koncertowa i rządzi się ona swoimi prawami, jednak jest w niej sporo muzycznej treści – mówi Sztompke.

  Wydawnictwo oprócz podwójnego albumu będzie zawierać także DVD oraz Blu-ray.

  Kalendarium

  Więcej ważnych informacji

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Handel

  Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

  Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

  Media

  Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

  Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

  Media

  Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

  Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.